Також дивіться новини на facebook.com

На Рівненщині жодну дитину не відправили в інтернат

     Відтоді, як в області запрацював центр соціально-психологічної реабілітації, жодна дитина не позбулася сім’ї. Нагадаємо, в закладі допомагають і малюкам, і підліткам, що опинилися  в складних життєвих обставинах. За потреби діти від 3 до 18 років можуть проживати у центрі упродовж 9 місяців. Тут же вони і навчаються. Та головне – із підопічними та їх батьками працюють психологи, а також юристи. Як результат, жодного вихованця центру реабілітації не скерували в інтернат. Їх або повертали в біологічну сім’ю, де вдалося поліпшити ситуацію, або влаштувати в прийомну, прокоментував начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Віктор Марчук.
     Загалом із початку року на Рівненщині всиновили 25 діток. Тим часом 44 забрали прийомні родини. Таким чином в області більше 92 відсотків сиріт та позбавлених батьківського піклування вдалося охопити сімейними формами виховання. А це найвищий показник в Україні. В цілому на Рівненщині функціонує 22 дитячі будинки сімейного типу та 61 прийомна сім’я.
     В області й надалі працюватимуть над тим, аби кожна дитина мала родину. Адже на цьому акцентує Президент України. Водночас Україна належить до країн з достатньо високим рівнем забезпечення прав дитини. Такі висновки  зробила голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Юкіе Мокуо під час спільної прес-конференції з Уповноваженим Президента України з прав дитини Юрієм Павленком. Захід відбувся до Дня спільних дій в інтересах дітей - Дня прийняття Конвенції ООН про права дитини. Його відзначають 20 листопада.

     У свою чергу Юрій Павленко зазначив, що в Україні стабільно зменшується кількість дітей, які втрачають батьківську опіку, а кількість сиріт, влаштованих у сімейні форми виховання, постійно збільшується. «Реалізується успішна, результативна, визнана ефективною міжнародними експертами політика щодо усиновлення та влаштування дітей-сиріт у прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу», - сказав він.