- Інструкція з діловодства
- Адміністративно-територіальний розподіл
- Районний бюджет
- Регуляторна діяльність
- Захист прав споживачів
- Відділ цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації та організації діяльності ЦНАП
- Внутрішній аудит
- Доступ до публічної інформації
- Державна служба
- Громадська рада
- Положення про Громадську раду при Сарненській районній державній адміністрації
- Структура громадської ради
- Нормативні документи, що регламентують діяльність громадської ради
- Протоколи засідань громадської ради
- Рішення громадської ради
- Щорічний звіт про роботу громадської ради
- Новини та оголошення
- Про затвердження складу громадської ради при Сарненській райдержадміністрації
- Громадське обговорення
- Звернення громадян
- Конкурс
- Запобігання проявам корупції
- Реєстр виборців
- Державні закупівлі
- Служба у справах дітей
- Управління освіти, культури, охорони здоров’я та спорту
- Соціальний захист
- Архівний відділ
- Соціальне страхування
- Податкова політика
- Протидія домашньому насильству
- Вакансії
- Очищення влади
- Інвестиційний атлас надрокористувача
- Правові консультації
- Протидія торгівлі людьми
- Публічний звіт
- Реєстр наборів відкритих даних, що перебувають у Сарненській райдержадміністрації
- Статистика
- Гід з державних послуг
Аграрний комплекс - локомотив вітчизняної економіки
Добавлено Адміністратор Пт, 29/11/2013 - 18:36
Специфічною рисою українського сільського господарства є те, що понад дві третини валової продукції тваринництва виробляється в дрібнотоварних господарствах населення за технологіями, які вже давним-давно «канули в вічність» для розвинутих країн світу. Більшість сільськогосподарських підприємств України, які займаються тваринництвом, також не в змозі конкурувати з високопродуктивними, високотехнологічними фермерськими господарствами Європейського Союзу, які до того ж користуються виваженими і вивіреними часом програмами підтримки галузі. Отже, головним завданням держави на шляху до євроінтеграції є економічне стимулювання вітчизняних виробників в процесі переходу до нових економічних реалій з метою збереження їх конкурентоздатності на ринку.
Таким чином, галузь тваринництва залишається пріоритетним напрямком державної підтримки сільського господарства. Так, у державному бюджеті на 2013 рік передбачено 650 мільйонів гривень на започатковану програму підтримки тваринництва. Отже, держава вирішила всерйоз зайнятися відродженням скотарства і робить кроки з нарощення поголів’я.
З 1 червня, відповідно до ухваленого Кабміном рішення, розпочалися виплати фізичним особам спеціальної бюджетної допомоги за утримання молодняку великої рогатої худоби, що народився у господарствах населення. Крім того, що держава зацікавлює селян у вирощуванні худоби, ще й стимулює їх здавати її на переробні підприємства.
На цьому тижні в район надійшли бюджетні кошти для виплати дотацій по державних програмах, направлених на розвиток тваринництва, за травень-вересень поточного року, - повідомив на засіданні круглого столу щодо перспектив розвитку галузі тваринництва начальник управління агропромислового розвитку РДА Микола Шеремет. Отже за тиждень селяни отримають понад триста тисяч дотаційних виплат.
У Сарненському районі програма «Державна підтримка галузі тваринництва» реалізується по чотирьох напрямках шляхом виплати:
1) спеціальної бюджетної дотації фізичним особам за утримання та збереження молодняку великої рогатої;
2) часткового відшкодування витрат на закупівлю установки індивідуального доїння корів;
3) бюджетної дотації фізичним особам, фізичним особам - членам виробничих або обслуговуючих сільськогосподарських кооперативів, а також фермерським господарствам за вирощені та продані на забій і переробку суб'єктам господарювання, які мають власні (орендовані) потужності для забою тварин, молодняк великої рогатої худоби та свині (крім свиноматок і кнурів);
4) спеціальної бюджетної дотації за поголів'я корів м'ясного напряму продуктивності.
Управлінням агропромислового розвитку районної державної адміністрації спільно з органами місцевого самоврядування проводиться робота щодо виконання даної програми. На даний час по району 565 фізичним особам за утримання та збереження 601 голови молодняку великої рогатої худоби нараховано спеціальної бюджетної дотації на загальну суму 292,8 тисяч гривень.
Кошти бюджетної дотації за вирощений та проданий на забій і переробку молодняк худоби у розмірі 40,9 тисяч гривень нараховано 27 фізичним особам та 1 фермерському господарству за 33 голови молодняку ВРХ.
11 громадянам району, які утримують у своєму господарстві не менше трьох корів і закупили для власного користування нові установки індивідуального доїння вітчизняного виробництва, нараховано відшкодування витрат на їх закупівлю на загальну суму 41,3 тисяч гривень. 8 фізичним особам ще влітку проведено виплату компенсації в розмірі повної вартості установок на загальну суму 30,8 тисяч гривень. Інші ж троє, отримають компенсацію за кілька днів з коштів, що надійшли в район.
Забезпечення населення високоякісним м’ясом і м’ясопродуктами завдання галузі спеціалізованого м’ясного скотарства. У нас в районі теж є підприємства, які займаються розведенням м'ясної худоби. Управлінням агропромислового розвитку райдержадміністрації подано реєстри сільськогосподарських підприємств для виплати спеціальної бюджетної дотації за поголів'я корів м'ясного напряму продуктивності на суму 56,0 тисяч гривень.
Тож органи влади району сьогодні спрямовують свої зусилля на виконання завдань Президента України щодо створення умов для розвитку аграрного сектору економіки. Тому була проведена інформаційно-роз’яснювальну робота серед населення щодо підтримки господарств власників великої рогатої худоби, щоб кожен бажаючий зміг отримати бюджетну компенсацію відповідно до державної програми, а фахівці надають для цього відповідну допомогу в оформленні документів.
»
- Запис користувача: Адміністратор
- Login to post comments