Також дивіться новини на facebook.com

Завдяки їх роботящим рукам

     Вагомими успіхами в праці закінчують черговий сільськогосподарський рік виробничники тваринницької галузі СГПП «Случ». Так, за 10 місяців нинішнього року тут надоїли 12619 цнт молока, надій на одну фуражну корову в середньому становить 35 цнт. Загалом у «Случу» налічується 1301 голова ВРХ, із них 516 - корів. За підрахунками бухгалтерського відділу, від реалізації тваринницької продукції до каси господарства надійшло 1,5 млн. грн., що значно більше, ніж торік. За словами спеціалістів підприємства, саме завдяки тваринництву можна вижити в нинішніх нелегких економічних умовах.
     Приємно завітати на тваринницьку ферму  сільськогосподарського підприємства «Случ». Зустрів нас головний зоотехнік Віктор Кичан. Перше враження від побаченого - впорядкована територія, як у справжніх хазяїв, відремонтовані, побілені приміщення, де утримується велика рогата худоба. Двері ущільнені, вікна засклені, справно працюють гноєтранспортери, обладнання. У корівниках і телятниках худоба чиста, нагодована, доглянута.

     - У першому корівнику, - розповідає Віктор Володимирович, - утримуємо дійне стадо. Нині його вже поставили на зимово-стійловий період. Кормів господарство має вдосталь. Сіно, сінаж, силос кукурудзи потрапляє  в годівниці автоматизовано, через корморозподільник, справно працюють поїлки, де завжди свіженька й чиста вода. Підстеляємо наших молочниць січкою та тирсою, які їздовий Микола Омельковець підвозить кіньми. Тут старанно доглядає корів Наталія Захарчук.
     У корівниках побачили й змонтовані  молокопроводи, через які молоко потрапляє в холодильник. Доярки тричі на день доять корів спеціальними апаратами. А поруч за кошти господарства бригада будівельників  зводить новий корівник на 200 голів ВРХ. Оглянувши його, згодом зайшли в сусіднє приміщення, де утримують телят віком від 2 до 6 місяців. З усього видно, що  належний порядок тут підтримують завжди, бо за день або два його не наведеш. Згодовують телятам якісні, свіжі корми, дають і комбікорм.
     - Зранку телятниці доглянули молодняк, - продовжує розмову Віктор Кичан, - після обіду знову прийдуть. Постійно провітрюємо приміщення, щоб не було чути аміаку, який згубно впливає на легені телят. Справжньою господинею почувається тут  досвідчена Ніна Бакунець, яка доглядає 200 голів. Відповідальна, працьовита, все своє життя присвятила улюбленій роботі. Ще немає й сьомої години ранку, а вона вже біля своїх улюблениць. Дбайливо, нагодує, напоїть, скрізь дає лад.
     Керівництво «Случа», тваринники успішно займаються розведенням племінної худоби. Окрім української чорно-рябої, в господарстві вирощують абердино-ангуську породу. Понад 200 голів її пастухи доглядають  на дослідній станції в Сарнах, де сільгосппідприємство орендує землю. Тут сіють для згодовування абердинів овес, інші культури.
     - Досить прибуткова справа, - ділиться думками головний зоотехнік сільгосппідприємства. - Бички ставимо на відгодівлю, в міру можливості нетелі, телиці продаємо. Абердин, на відміну від чорно-рябого бичка, швидше набирає вагу, менш вибагливий до кормів. Розведенням їх почали займатися ще з 90-х років. Плануємо й надалі збільшувати поголів’я, бо 310 - це ще не межа. Вся велика рогата худоба ідентифікована, лейкозних корів немає.
     Як бачимо, успіхи тинненських тваринників - яскравий доказ на місцевому рівні концепції Глави держави Віктора Януковича про важливість виробництва сільськогосподарської продукції, як продовольчої незалежності нашої країни..

Михайло МАЛАФЕЙ.