- Інструкція з діловодства
- Адміністративно-територіальний розподіл
- Районний бюджет
- Регуляторна діяльність
- Захист прав споживачів
- Відділ цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації та організації діяльності ЦНАП
- Внутрішній аудит
- Доступ до публічної інформації
- Державна служба
- Громадська рада
- Положення про Громадську раду при Сарненській районній державній адміністрації
- Структура громадської ради
- Нормативні документи, що регламентують діяльність громадської ради
- Протоколи засідань громадської ради
- Рішення громадської ради
- Щорічний звіт про роботу громадської ради
- Новини та оголошення
- Про затвердження складу громадської ради при Сарненській райдержадміністрації
- Громадське обговорення
- Звернення громадян
- Конкурс
- Запобігання проявам корупції
- Реєстр виборців
- Державні закупівлі
- Служба у справах дітей
- Управління освіти, культури, охорони здоров’я та спорту
- Соціальний захист
- Архівний відділ
- Соціальне страхування
- Податкова політика
- Протидія домашньому насильству
- Вакансії
- Очищення влади
- Інвестиційний атлас надрокористувача
- Правові консультації
- Протидія торгівлі людьми
- Публічний звіт
- Реєстр наборів відкритих даних, що перебувають у Сарненській райдержадміністрації
- Статистика
- Гід з державних послуг
«Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - ІІ»
Добавлено Адміністратор Пн, 07/11/2011 - 21:25
Семінар для районних та обласних координаторів Волинської, Рівненської та Львівської областей у рамках проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - ІІ».
Координатори районних ресурсних центрів громад Волинської, Рівненської та Львівської областей обмінялись знаннями та досвідом ефективного впровадження спільного проекту ЄС та ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - ІІ»
Координатори районних ресурсних центрів громад Волинської, Рівненської та Львівської областей обмінялись знаннями та досвідом ефективного впровадження спільного проекту ЄС та ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - ІІ»
Впродовж 31 жовтня -1 листопада 2011 року, місто Львів приймало гостей із Волинської та Рівненської областей а також окремих районів Львівської області у рамках впровадження спільного проекту Європейського союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - ІІ» (МРГ).
Проект МРГ працює у кожній області України та Автономній республіці Крим, де для участі у Проекті відібрано пілотні райони та громади. За методологією Проекту у кожному партнерському районі створено районні ресурсні центри громад (РРЦГ), які допомагають своїм пілотним громадам впроваджувати ініціативи, що спрямовані на сталий соціально-економічний розвиток на місцевому рівні.
Від кожної з трьох областей на семінарі були присутні контактні особи від обласної влади та координатори РРЦГ. Під час тренінгу учасники ознайомились із концепцією сталого місцевого розвитку та методологією Проекту МРГ, усвідомили необхідність розвитку партнерства а також діяльності організацій громад, форумів місцевого розвитку, обласних координаційних рад. Окрім цього, районні та обласні координатори Проекту МРГ засвоїли технічні аспекти впровадження мікропроектів громад на місцевому рівні за участі партнерів від влади, бізнесу та громади. Ознайомились із принципами ефективної комунікації та унаочнення впровадження проекту у їх районах а також поширення успішних практик організацій громад серед мешканців районів та областей.
Важливим у даному семінарі є те, що після його завершення, отриманні знання, вміння та навички учасники семінару повезуть у свої громади. Саме у наших містах та селах, які є партнерами МРГ, є великий потенціал, який нам усім слід віднайти та розвинути.
Інформаційна довідка
Проект, який фінансується ЄС та спів-фінансується та впроваджується ПРООН, має на меті створити передумови для довгострокового сталого соціального та економічного розвитку на місцевому рівні шляхом посилення місцевого врядування та реалізації ініціатив громад на усій території України. Для досягнення поставленої мети використовується методика соціальної мобілізації місцевих громад, органів державної влади та місцевого самоврядування, НУО та приватного сектору для прийняття спільних рішень та розподілу ресурсів з метою сприяння принципам сталого розвитку на місцевому рівні.
МРГ-ІІ є продовженням успішної першої фази Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». З грудня 2007 по червень 2011 року Проект допоміг більше 1100 сільським громадам покращити умови проживання спільними зусиллями та у партнерстві з місцевою владою. Таким чином, було реалізовани1303 мікро-проектів, зокрема з енергозбереження в школах та дитячих садочках, ремонт та закупівля обладнання для сільських медичних установ, а також водопостачання.
Перша фаза Проекту мала бюджет 13,3 млн.євро. За цей період Проект налагодив партнерство з 25 регіонами, 209 районами та більше 1100 місцевими радами (з населенням до 10000 осіб). Проект мобілізував більше 418 тис. мешканців сільських територій які само-організувались в організації громад (ОГ) і активно включились в проектну роботу з метою поліпшення власних умов життя.
Для громад та представників органів місцевої влади / самоврядування експерти Проекту провели 1656 навчальних семінарів та тренінгів, на яких громади навчили, (а) як створити та керувати діяльністю своєї організації, (б) як планувати та виконувати плани розвитку власного села спільно з місцевими органами влади, (в) як підготувати та реалізувати свій мікро-проект.
Голосуванням на загальних зборах громади самі обирали пріоритети для своїх проектів. Таким чином, 59% громад запровадили енергоощадні заходи у сільських школах, дитячих садочках та медичних закладах, 21% здійснили ремонт амбулаторій/ФАПів та закупівлю медичного обладнання; 15% громад проведели або відремонтували систему водопостачання; 4% проектів стосувались закупівлі шкільного автобусу; 1% – проекти, спрямовані на збереження навколишнього природного середовища. Середня вартість проекту громади – близько 150 тис. грн.
На реалізацію ініціатив громад Проект МРГ виділив близько 91 млн. грн., ще близько 88 млн. грн. було виділено з місцевих бюджетів як спів-фінансування, біля 14 млн. грн. зібрали самі громади, а 3 млн. грн. інвестував приватний сектор.
Європейський Союз та Програма розвитку ООН в Україні сприяють місцевому розвитку, орієнтованому на громади в Україні впродовж багатьох років. Важливим компонентом підходу, що базується на місцевому розвитку за активної участі громадян, є те, що ми намагаємося значним чином поліпшити вміння та здатність місцевих громад та місцевого керівництва з метою сприяння формування в них почуття спроможності колективно вирішувати свої проблеми.
У своїй діяльності експерти Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» намагаються змінити світогляд людей, щодо оплати за комунальні послуги, які вони отримують, а також щодо їх участі у підтримці соціальної та комунальної інфраструктур.
Особливістю Проекту є те, що місцеві органи влади/самоврядування виступають партнерами громад і надають суттєву підтримку реалізації цих ініціатив. Досить часто 45%, а часто і більша частина матеріальних внесків у виконання проектів за участі місцевих громад надходить від місцевих адміністрацій. Це є значним внеском у розвиток самоврядування в Україні, оскільки мешканці пересвідчуються в тому, що на місцевому рівні їх органи влади/самоврядування можуть компетентно та ефективно надавати послуги населенню, виконувати дані їм обіцянки та відчутно покращувати своєю діяльністю життя місцевої громади.
»
- Запис користувача: Адміністратор
- Login to post comments