Також дивіться новини на facebook.com

До 14 лютого в регіонах мають бути проведені спільні навчання щодо дій у паводконебезпечний період, - Вілкул

     «У зв’язку з можливістю на самому початку весни різкого потепління, для забезпечення безпеки громадян, за наступні два тижні в регіонах мають бути створені оперативні штаби та мобільні групи для координації робіт з пропуску льодоходу, повені та весняних паводків. А також до 14 лютого – в регіонах мають бути проведені спільні навчання ДСНС, Держводагентства, Мінінфраструктури, Міненерговугілля, Мінрегіону, Мінпромполітики, Мінагрополітики, МВС та місцевих органів влади щодо дій у паводконебезпечний період», - сказав в.о. Віце-прем’єр-міністра Олександр Вілкул на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

     Він зазначив, що у минулому році випала рекордна за останні 100 років кількість опадів у вигляді снігу. Більше сотні мільярдів кубічних метрів води пройшло через українські гідротехнічні споруди під час весняної повені. Для запобігання надзвичайних ситуацій, пов’язаних з весняними паводками був створений Міжвідомчий оперативний штаб з координації дій центральних та місцевих органів влади. Всі служби, в тому числі - рятувальники, Держводагентство, місцеві органи влади діяли злагоджено та оперативно. Були вжиті необхідні превентивні заходи. Під час проходження великої кількості води річкою Дунай для недопущення підтоплень міст, сіл, підприємств були перекинуті до районів можливих підтоплень  близько 1200 чоловік особового складу ДСНС. А також 400 одиниць основної і спеціальної техніки. Також  була налагоджена ефективна взаємодія з Румунією та іншими країнами басейну Дунаю.
     «Завдяки цим заходам у 2013 році проходження води Дунаєм було повністю контрольоване і пройшло без масштабного затоплення населених пунктів та надзвичайних ситуацій. Так само ефективно має пройти цей небезпечний період весняної повені й цього року», - сказав Олександр Вілкул.
     Як голова Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Олександр Вілкул доручив регіональним органам влади до 7 лютого з метою запобігання надзвичайним ситуаціям на основі аналізу дій попередніх років розробити плани заходів щодо пропуску льодоходу, весняної повені та дощових паводків у 2014 році.
     «Невід’ємною частиною цих планів мають стати актуалізовані карти-схеми зон можливого виникнення надзвичайних ситуацій в умовах паводків. А також перелік  підприємств, об’єктів життєзабезпечення, транспорту, енергетики, які можуть постраждати внаслідок цього природного явища», - сказав Олександр Вілкул.
     Також він поставив завдання ДСНС, Мінінфраструктури, Міноборони та керівникам областей до 7 лютого актуалізувати всі необхідні протипаводкові регламенти. В тому числі - регламенти взаємодії центральних та місцевих органів влади всіх рівнів, регламент зв’язку, плани евакуацій.
     «Важливо налагодити ефективну систему інформування та оповіщення населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій. Люди мають оперативно отримувати всю необхідну інформацію. Своєчасна інформація під час небезпечної ситуації може врятувати життя», -  сказав Олександр Вілкул.
     Він зазначив, що за наступний тиждень має бути закінчена перевірка технічного стану та приведена до повної готовності вся необхідна для запобігання паводкам інженерна, автомобільна та інша техніка. Також має бути закінчено створення резерву пально-мастильних матеріалів.
     Олександр Вілкул доручив Держводагентству до 14 лютого перевірити стан гідроспоруд та водосховищ та забезпечити їх готовність до паводку. Привести до готовності гідрометричні споруди та забезпечити надійний зв’язок з гідрометеорологічними станціями та постами.
     «Також для відведення талої та дощової води з населених пунктів важливо під час танення снігу, дощів, можливих весняних паводків забезпечити безперебійне функціонування каналізаційних мереж, водозаборів, водопровідно-каналізаційних споруд, дренажних систем», - сказав Олександр Вілкул.