Також дивіться новини на facebook.com

Обговорюємо зміни до Конституції України щодо децентралізації державної влади

     В країні триває загальнонаціональний діалог стосовно внесення змін до Конституції України, які передбачають децентралізацію державної влади і суттєве розширення повноважень територіальних громад. 
     Основні положення законопроектів, спрямованих на реформування місцевого самоврядування та децентралізацію влади, полягають у наступному:
     1) запровадження трьохрівневої системи адміністративно-територіального устрою України – область, район, громада з повсюдністю місцевого самоврядування;
     2) передача функцій виконавчої влади від місцевих адміністрацій виконавчим органам рад відповідного рівня;
     3) розподіл повноважень між органами місцевого самоврядування за принципом субсидіарності і наділення саме громад максимально широким колом повноважень;
     4) чітке забезпечення повноважень органів місцевого самоврядування необхідними фінансовими ресурсами, в тому числі через їх участь в загальнодержавних податках;
     5) ліквідація державних адміністрацій і створення натомість державних представництв з тільки контроль-наглядовими і координаційними, а не виконавчими функціями.
     Детальніше ознайомитися з проектом змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади можна на сайті Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, перейшовши за посиланнями:
     Децентралізація влади і реформа місцевого самоврядування. ч І
     Децентралізація влади і реформа місцевого самоврядування. ч ІI
     Децентралізація влади і реформа місцевого самоврядування. ч ІII
     Проект змін до Конституції України (щодо децентралізації влади) та Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні
     Нові виклики, які постали перед державою, потребують не лише швидкого та ефективного реагування, а й створення конструктивного діалогу для формування ефективного місцевого самоврядування, територіальної організації влади.
     Шановні сарненці! Пропонуємо і Вам долучитися до обговорення даної реформи та шляхів її реалізації. Усі пропозиції, що визначатимуть внесення необхідних змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади, просимо надсилати на електронну адресу сектору з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю апарату райдержадміністрації pressa_rda@sarny.rv.ua та повідомляти за телефоном     2-24-66.