Відбулось засідання круглого столу з керівниками промислових підприємств та підприємств будівельної галузі району

4 квітня за участі голови районної державної адміністрації Анатолія Остапчука відбулось засідання круглого столу - діалог з керівниками промислових підприємств та підприємств будівельної галузі що діють на теренах Сарненщини, а також  представників малого бізнесу
     У ході конструктивної бесіди заслухали начальника управління економіки РДА Ніну Меснікович, яка розповіла про стан розвитку промислових та будівельних підприємств та основні завдання, що стоять перед галузями на 2011 рік, відповідно до положень Програми економічних реформ «Заможне суспільство, конкурентноздатна економіка, ефективна держава». Після цього про наповнення бюджету бюджетоформуючими підприємствами району інформувала начальник Сарненської МДПІ Галина Шеремет. Наступним патанням, яке розглянули в ході засідання круглого столу було про перспективи розвитку підприємств на цей рік. Присутні керівники поділились власними баченнями виходу із затяжної кризи, яка, неначе, й минула, та, все ж її відлуння ще й досі не дає запрацювати злагоджено і на повну потужність. Серед проблем, найперше, називали недосконале чинне законодавство, яке дає контролюючим органам безмежну кількість причин для втручання в роботу підприємств, аби знайти певні порушення, що ведуть за собою збільшення стягнень і зменшення компенсацій. Така ситуація, на думку учасників заходу, відлякує не лише потенційних інвесторів, а й тих хто зараз успішно працює. Також, недосконалою називали дозвільну систему, яка не дає можливості розвинутись бізнесу так, як це можна зробити у будь-якій іншій Європейській країні. Це і ряд інших проблем призвели до того, що сьогодні у підприємств, до прикладу, видобувної галузі продукцію замовляють в більшості закордонні представництва, а внутрішній ринок обмежений. «Тож, ми дедалі більше набуваємо статусу сировинного придатку» - сказав один з присутніх керівників.
     Щоб намагатись уникнути найпесимістичніших припущень, натомість посприяти розвитку підприємництва, учасники засідання круглого столу запропонували ряд рішень, які в межах своєї компетенції буде реалізовувати місцева влада. З тим на що райдержадміністрація не має безпосереднього впливу будуть звертатись до вищих владних структур. «Ми повинні зробити все від нас залежне, аби район запрацював на повну потужність, аби люди не шукали заробітків за кордоном, а мали постійну і високооплачувану роботу вдома» - наголосив, на завершення очільник району Анатолій Остапчук.

Сектор з питань внутрішньої політики
та зв’язків з громадськістю
апарату райдержадміністрації