- Інструкція з діловодства
- Адміністративно-територіальний розподіл
- Районний бюджет
- Регуляторна діяльність
- Захист прав споживачів
- Відділ цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації та організації діяльності ЦНАП
- Внутрішній аудит
- Доступ до публічної інформації
- Державна служба
- Громадська рада
- Положення про Громадську раду при Сарненській районній державній адміністрації
- Структура громадської ради
- Нормативні документи, що регламентують діяльність громадської ради
- Протоколи засідань громадської ради
- Рішення громадської ради
- Щорічний звіт про роботу громадської ради
- Новини та оголошення
- Про затвердження складу громадської ради при Сарненській райдержадміністрації
- Громадське обговорення
- Звернення громадян
- Конкурс
- Запобігання проявам корупції
- Реєстр виборців
- Державні закупівлі
- Служба у справах дітей
- Управління освіти, культури, охорони здоров’я та спорту
- Соціальний захист
- Архівний відділ
- Соціальне страхування
- Податкова політика
- Протидія домашньому насильству
- Вакансії
- Очищення влади
- Інвестиційний атлас надрокористувача
- Правові консультації
- Протидія торгівлі людьми
- Публічний звіт
- Реєстр наборів відкритих даних, що перебувають у Сарненській райдержадміністрації
- Статистика
- Гід з державних послуг
Перші кроки голови райдержадміністрації – впродовж перших 100 днів роботи
Добавлено Адміністратор Пт, 25/07/2014 - 14:38
За умов вкрай напруженої соціально-політичної атмосфери непомітно спливли перші, до того ж, безумовно, найважчі, місяці діяльності новопризначених керівників районів. По суті, відразу кинуті на «глибоку воду», нинішні очільники змушені були в оптимальні строки виправдати висловлену їм довіру. До честі голови Сарненської райдержадміністрації Сергія Євтушка, з часу призначення якого вже збігло сто днів, він виявився «на коні». Адже за рейтингом районів, в якому роботу державних адміністрацій оцінюють за 15-ма показниками, Сарненщина визнана однією з кращих в області, зокрема, за показником надходжень до бюджету.
Щоправда, сам Сергій Євтушок каже, що підстав для самозаспокоєння немає, бо, хоча в районі й спостерігаються позитивні тенденції, це – лише перші кроки на шляху реалізації задумів щодо перспективного розвитку Сарненщини. А невикористаних ресурсів у районі – ще чимало.
– Дохідна частина бюджету у нас за півроку виконана майже на 109,2 відсотка, - розповідає Сергій Миколайович. – Однак сьогодні нас найбільше цікавить такий показник надходження до бюджету, як податок на доходи фізичних осіб. Зважаючи на це, створили відповідну комісію, а відтак працюємо з села в село, від підприємця до підприємця, залучаємо депутатів і громадськість. Говоримо насамперед про те, що маємо розпочати нову Україну. І творити її не на словах, а конкретними справами, кожен – на своєму місці. Отож, просимо, скажімо, підприємців неоформлених працівників працевлаштувати через трудові угоди, це дасть можливість збільшити надходження до місцевої казни, кошти з якої можемо використати на розвиток інфраструктури як районного центру, так і решти населених пунктів Сарненщини (збудувати дороги, відремонтувати школи і дитсадки, звести ФАПи та інші вкрай необхідні соціально-побутові об’єкти). Словом, намагаємося достукатися до сумління кожного - збагнути, що процвітаюча Україна, про яку ми мріємо, це не щось ілюзорне, це добробут кожної окремо взятої родини, це впорядковані двори, благоустроєні вулиці і сквери, це все те чим живемо і що нас оточує. І робити своє життя кращим та заможнішим мусимо самі, бо, крім нас самих, цього ніхто не зробить. Відрадно, що є взаєморозуміння з підприємцями, є хороша ресурсна база, куди можна залучати інвестиції, а відтак створювати нові робочі місця. Є перспектива.
– А в найближчих планах що?
– Однозначно те, що набуло найбільшої гостроти, а отже лихоманить життя, до речі, як Сарненського, так і інших північних районів області. Мова про бурштинову проблему. Чим швидше Верховна Рада України ухвалить зареєстрований у парламенті законопроект щодо видобутку сонячного каміння, тим скоріше вдасться не тільки зняти в північних районах області соціальну напругу, а й відкриє нові можливості для наповнення місцевих бюджетів. Адже легалізація видобутку бурштину, як я вже не раз казав, дозволить старателям об’єднуватися в артілі, офіційно найматися на роботу чи то до підприємців, чи в комунальні підприємства, котрі на законних підставах митимуть сонячний камінь. А це, повторюся, суттєве збільшення податкових надходжень і до місцевих, і до районних, і до обласного, і до державного бюджетів. І що найголовніше – вирішувати цю бурштинову проблему необхідно в глобальному масштабі, тобто не лише в межах Сарненського, а усіх північних районів, бо створити рай в якомусь окремо взятому куточку землі, як ми розуміємо, просто неможливо.
Однак живемо нині не однією лише бурштиновою проблемою. Активно працюємо у плані залучення в район інвесторів, де маємо певні позитивні зрушення. Особливу увагу відводимо й розвитку сільськогосподарського виробництва, зокрема, намагаємося створити для аграріїв максимально сприятливий клімат, всіляко стимулюємо їх, підтримуємо якщо не матеріально, то бодай морально. І маємо певні зрушення: нещодавно збільшено на 64 голови великої рогатої худоби, а це зумовило приріст виробництва молока. Спостерігається позитивна динаміки й у птахівництві, де в січні-квітні цього року спостерігався спад. Усі ці позитивні тенденції, чого душею кривити, додають натхнення, а головне – впевненості у завтрашньому дні. Повірте, усе в нас буде добре!
Василь ГЕРУС
»
- Запис користувача: Адміністратор
- Login to post comments