Також дивіться новини на facebook.com

«Поліська гостина» радо зустрічала гостей

     21 вересня на території Сарненського історико-етнографічного музею з нагоди 40-річчя закладу та міжнародного дня Миру відбулося фольклорно-етнографічне свято «Поліська гостина». Захід відвідали представники влади району та міста: голова райдержадміністрації Сергій Євтушок, голова районної ради Микола Драганчук, перший заступник міського голови Світлана Усик, а також чимало жителів та гостей Сарненщини.

     Перед початком урочистої частини дійства присутні на святі мали нагоду долучитися до благодійної ярмарки, навчитись традиційних поліських танців, відвідати ремеслове містечко, де народні майстри проводили майстер-класи, навчали бажаючих майстерності виготовлення неповторних виробів, оберегів, сувенірів. Всі заходи були спрямовані на збір коштів на підтримку наших бійців на Сході, які відстоюють незалежність України.
     Вітаючи присутніх зі святом та 40-річчям музею, голова райдержадміністрації Сергій Євтушок висловив особливі слова вдячності та поваги директору Сарненського історико-етнографічного музею – Раїсі Тишкевич. Він підкреслив, що під керівництвом такого мудрого наставника як Раїса Костянтинівна музей став історичною ратницею не лише міста, а й всього Поліського краю.
     За багаторічну сумлінну працю, високу професійну майстерність, вагомий внесок у розвиток музейної справи, збереження історико-культурної спадщини Сарненщини та з нагоди 40-річчя з дня заснування музею колектив закладу в особі директора нагородили почесною грамотою райдержадміністрації та районної ради.
     Після привітань та нагороджень розпочалося справжнє фольклорно-етнографічне свято, під час якого аматорські групи району презентували традиційні поліські обрядодійства «від вересня до вересня». Різдво Пресвятої Богородиці, осінні гуляння, свято «Андрія Первозванного», Різдво Христове, «Юр’єва коса», «Свята Тройца», «Водіння куста», Івана Купала, жнива, весілля, повстанські та національно-патріотичні пісні … саме ці свята, обряди та дійства склали основу фольклорного заходу. Щирість виконання самобутніх пісень, оригінальність дідівських обрядів, краса автентичних костюмів торкнулися душі кожного відвідувача.
     Закінчився захід флеш-мобом «Голуб миру» та Молитвою за Україну, під час якої звернулися до Пречистої Богородиці, аби послала довгожданий мир та спокій нашій державі.