№ 236 від 29 липня 2014 року "Про створення комісії з визначення та відшкодування розмірів збитків власникам землі та землекористувачам"

29   липня  2014 року                                                                                № 236

Про створення комісії з визначення та
 відшкодування розмірів збитків

власникам землі та землекористувачам

Керуючись Постановою Кабінету Міністрів України від 19 квітня       1993 року №284 «Про порядок визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам», ст. 6, 39 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», ст. 156, 157 Земельного кодексу України,  з метою забезпечення відшкодування збитків, заподіяних власникам земельних ділянок :

1. Створити комісію по визначенню розміру збитків, заподіяних власникам землі та землекористувачам в складі згідно з додатком.

2. Затвердити Положення про комісію по визначенню розмірів збитків, заподіяних власникам землі та землекористувачам (додається ).

3. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови райдержадміністрації Р.П.Серпенінова.

Виконуючий обов’язки

голови адміністрації                                                                             Я.Яковчук

до розпорядження голови
районної державної адміністрації
                   29 липня 2014 року №236

СКЛАД КОМІСІЇ

по визначенню розміру збитків, заподіяних

власникам землі та землекористувачам

Серпенінов Р.П.

заступник голови райдержадміністрації, голова комісії;

Савчук Р.В.

завідувач юридичного сектору апарату райдержадміністрації, секретар комісії;

Члени  комісії:

Войнелович О.І.

начальник Сарненського міжрайонного управління Головного управління Держсанепідслужби у Рівненській області;

Зінчик Р.М.

начальник Управління Держземагентства у Сарненському районі;

Коханевич Т.М.

начальник фінансового управління райдержадміністрації;

Олендер І.М.

начальник Сарненської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Рівненській області;

Пінчук Ф.І.

начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації;

Шеремет М.П.

начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації.

До складу комісії також включаються власники землі або землекористувачі (орендарі), яким заподіяні збитки, представники підприємств, установ, організацій та громадяни, які будуть їх відшкодовувати а також представники відповідних сільських, селищних та міської рад, на території яких знаходяться земельні ділянки.

Заступник голови адміністрації                                                      Р.Серпенінов

Розпорядження голови

районної державної адміністрації

29 липня 2014 року №236

про комісію по визначенню розміру збитків,

заподіяних власникам землі та землекористувачам

1. Комісія створюється за розпорядженням голови райдержадміністрації з метою забезпечення раціонального і ефективного використання земель, які перебувають у державній власності, визначення розміру збитків, заподіяних власникам землі та землекористувачам, який є консультативно-дорадчим органом.

2. Комісія в своїй діяльності керується Земельним кодексом України, Законом України “Про оренду землі”, Законом України “Про місцеві державні адміністрації”, Постановою Кабінету Міністрів України від 19.04.1993 №284 “Про порядок визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам” та іншими нормативно-правовими актами.

3. Основними завданнями комісії є визначення розміру збитків, заподіяних власникам землі та землекористувачам з метою їх відшкодування зокрема внаслідок:

3.1. Вилучення (викупу) сільськогосподарських угідь для потреб, не пов’язаних із сільськогосподарським виробництвом.

3.2. Тимчасового зайняття сільськогосподарських угідь для інших видів використання.

3.3. Встановлення обмежень щодо використання земельних ділянок.

3.4.Погіршення якості ґрунтового покриву та інших корисних властивостей сільськогосподарських угідь.

3.5.Приведення сільськогосподарських угідь у непридатний для використання стан за цільовим призначенням.

3.6. Збитків бюджетів у вигляді недоотриманої орендної плати за час тимчасового використання земельних ділянок державної власності без документів, що посвідчують право власності або права користування ними.

4. Засідання комісії вважається правомірним, якщо на ньому присутні 2/3 її складу.

Рішення комісії приймається простою більшістю голосів членів комісії присутніх на засіданні. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос голови комісії.

5. Секретар комісії забезпечує ведення протоколу, який підписується головою комісії і надається голові райдержадміністрації на затвердження не пізніше ніж через два дні після засідання комісії.

Кожен член комісії може додати до протоколу свою окрему думку.

Результати роботи комісії оформляються відповідними актами та розрахунками, які підписуються членами комісії

Акт комісії щодо визначення розмірів збитків власникам землі, землекористувачам затверджується розпорядженням голови районної державної адміністрації.

Затверджений розпорядженням голови районної державної адміністрації акт комісії невідкладно направляється заінтересованим особам.

При відсутності окремих членів комісії з поважних причин (відпустка, відрядження тощо) беруть участь у роботі комісії і підписують акт інші уповноважені представники відповідних установ і організацій, про повноваження яких зазначається у протоколі засідання комісії.

Для розгляду питань комісія має право залучати фахівців та представників громад.

Заступник голови адміністрації                                                       Р.Серпенінов