В Сарненському районі розпочато обговорення проекту Закону України «Про ринок земель»

На виконання протокольних доручень голови обласної державної адміністрації та доручення голови райдержадміністрації від 4 квітня 2011 року 01/05/03-402/11 упродовж квітня-травня 2011 року в сільських, селищних радах району проходитимуть збори громадян з обговорення проекту Закону України «Про ринок земель».
     Першими обговорили проект Закону 11 квітня жителі Степанської селищної ради. Збори громадян проходили за участю заступника голови райдержадміністрації Інни Наумович, начальника управління Держкомзему у Сарненському районі Романа Зінчика, начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Миколи Шеремета, Степанської селищної голови Марії Гоч, представників районних засобів масової інформації.
     Звертаючись до присутніх, заступник голови райдержадміністрації Інна Наумович зазначила, що прийняття закону забезпечить закріплення правових та економічних засад організації і функціонування ринку земель, в тому числі земель сільськогосподарського призначення, а також порядку проведення земельних торгів. Закон сприятиме створенню ефективного власника землі, залученню інвестицій, в першу чергу, в сільське господарство. Більш детально з основними положеннями проекту Закону України «Про ринок земель» ознайомив начальник управління Держкомзему у Сарненському районі Роман Зінчик.
     Під час дискусій та виступів громадяни висловили свої пропозиції до законопроекту про ринок земель. Однією з таких є пропозиція Анатолія Коротчука дозволити особам, які законним способом набули право власності на сільськогосподарські угіддя (під час розпаювання), продавати ці земельні наділи лише державі та повертати у державну власність землі, що не використовуються за цільовим призначенням. Повністю підтримують громадяни норму законопроекту, згідно якої земельні ділянки сільськогосподарського призначення можуть набуватися у власність лише громадянами України.
     Під час обговорення жителі селищної ради також мали змогу проконсультуватись стосовно тих чи інших земельних питань, які на сьогодні їх турбують та потребують розв’язання. Зокрема громадяни цікавились, чи матимуть змогу вони з реалізацією цього законопроекту безкоштовно отримати державні акти на землю, як це передбачала постанова Кабінету Міністрів України № 844 від 5 серпня 2009 року. За словами начальника управління Держкомзему у Сарненському районі Романа Зінчика, зазначена постанова немає ніякого відношення до законопроекту про ринок земель, та пояснив, що в разі її фінансування видача державних актів на землю буде продовжена.
     Результати зборів підтвердили, що для селян земельне питання є досить актуальним. Та більшість громадян не готові були надати змістовні пропозиції, оскільки не мали змоги детально ознайомитись з текстом законопроекту. Тому, по закінченню зборів було прийнято рішення провести повторне обговорення в Степанській селищній раді законопроекту про ринок земель.

Сектор з питань внутрішньої політики
та зв’язків з громадськістю
апарату райдержадміністрації