Також дивіться новини на facebook.com

Держава надасть підтримку у придбанні енергоефективних котлів

     В умовах сьогодення питання ощадливого використання паливно-енергетичних ресурсів, заміщення природного газу альтернативними видами палива та державна підтримка впровадження енергоефективних заходів є надзвичайно важливими для сучасної України.
     Одна з таких фінансових програм підтримки місцевого споживача розроблена Урядом та реалізується Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України.
     Для виконання завдань та заходів урядової програми з енергозбереження, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 08 квітня 2015 року №231 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 1 березня 2010 р. № 243 і від 17 жовтня 2011 р. № 1056», задіяно три банки: ПАТ «Державний ощадний банк України», ПАТ «Укргазбанк» та ПАТ «Укрексімбанк».

 

     З метою стимулювання населення, зокрема, власників індивідуальних будинків, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та житлово-будівельних кооперативів (ЖБК) до впровадження енергоефективних заходів цією постановою передбачено компенсацію коштів позичальникам через Держенергоефективності на сплату кредитів, отриманих для встановлення твердопаливних котлів, утеплення житлових приміщень, встановлення засобів обліку тощо.
     З повним переліком енергоефективних заходів (енергоефективного обладнання та/або матеріалів придбаних для їх реалізації), що підпадають під дію вищезазначеної постанови можна ознайомитись на сайті Уряду.
     Механізм дії програми забезпечує відшкодування частини суми кредитів, залучених на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів у багатоквартирних будинках та одноквартирних будинках за такими напрямками у таких розмірах:
     40 відсотків суми кредиту на здійснення заходу для ОСББ (ЖБК), але не більш як 10000 гривень в розрахунку на одну квартиру багатоквартирного будинку за одним кредитним договором;
     30 відсотків суми кредиту на здійснення заходів у одноквартирних будинках та квартирах багатоквартирних будинків, для фізичних осіб (населення), але не більш як 10000 гривень за одним кредитним договором;
     20 відсотків суми кредиту для фізичних осіб (населення) на придбання котлів з використанням будь-яких видів палива та енергії (за винятком природного газу), але не більш як 5000 гривень за одним кредитним договором.
     За кожним заходом позичальник може отримати таке відшкодування лише один раз протягом одного бюджетного періоду.
     Бюджетні кошти не можуть бути спрямовані на сплату будь-яких штрафів та/або пені, нарахованих згідно з умовами кредитного договору.
     Обов’язковою умовою для включення банком відомостей до зведеного реєстру позичальників є подання таким позичальником до банку копій документів, що підтверджують цільове використання кредитних коштів, відповідно до умов кредитного договору.
     Call-центр з проведення роз’яснювальної роботи в частині економічних, технічних та правових засад участі населення, ОСББ, ЖБК в програмі отримання державної підтримки на впровадження енергоефективних заходів працює з 9:00 до 17:30 (крім вихідних та святкових днів) за тел.: (044) 292-32-57, ел.пошта: energoefect@saee.gov.ua.

Тамара Пупко,
головний спеціаліст відділу містобудування,
архітектури та житлово-комунального
господарства райдержадміністарції