Також дивіться новини на facebook.com

Сарненці взяли участь у інформаційному семінарі щодо децентралізації влади, який відбувся у Рівному

     В понеділок делегація від Сарненщини взяли участь у інформаційному семінарі на тему: «Подолання стереотипів стосовно децентралізації на основі кращих іноземних практик та українських законодавчих ініціатив». Семінар був запланований Українським інститутом міжнародної політики спільно з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.
     Захід мав на меті донести і роз’яснити особливості та переваги децентралізації влади в Україні у порівнянні з найкращими світовими практиками.
     У семінарі взяли участь представники облдержадміністрації, районних державних адміністрацій, районних та міських, селищних, сільських голів.

     В ході семінару було наголошено, що останні 20 років засвідчують стрімке поширення децентралізації як політичного та інституційного феномену у більшості країн світу. Десь процес децентралізації поглиблює, раціоналізує та систематизує уже звичні практики, десь впроваджує цілком нові принципи та механізми у організацію публічної влади. Проте незаперечним є факт універсальності цієї тенденції та певної спільності незалежно від країни та політичної системи.
     Зважаючи на численні конституційні зміни та доповнення, котрі були здісненні для запровадження децентралізації в різних країнах, цей процес є важливим, а роль та позиція місцевого самоврядування та значне зростання їх повноважень та ресурсів піднята на якісно інший щабель у демократичних державах, не зважаючи на певні труднощі та перепони на шляху впровадження відповідних змін та реорганізації системи державного управління. Нові умови, котрі забезпечуються завдяки впровадженню реформ з децентралізації, сприяють творенню нового лідерства, відповідальності та активного залучення громадян на місцевому рівні задля більш ефективного та якісного управління власними громадами та задоволення місцевих потреб.
     В  ході семінару присутні також обговорювали питання щодо джерел наповнення місцевих бюджетів, об'єднання територіальних громад; видатки бюджету об'єднаної територіальної громади; переваги для громадян; їх повноваження та додаткові можливості, а також децентралізацію влади на основі кращих іноземних практик та українських законодавчих ініціатив та проаналізували європейський досвід реформи децентралізації.