Також дивіться новини на facebook.com

На часі – об′єднання громад

     В Україні проходить активна фаза реформування  органів місцевого самоврядування в основі якої лежить два головних питання:
     1. Об’єднання громад і на основі цього збільшення їх спроможності;
     2. Наділення їх більшими повноваженнями і передачу для цього необхідних фінансових ресурсів.
     25 червня цього року разом з головою районної ради Драганчуком М.М. я звернувся до територіальних громад нашого району взяти активну участь в цьому процесі. Однак громадські обговорення, які вже відбулися з цього питання в майже половині територіальних громад, свідчить про низьку зацікавленість місцевих жителів цим питанням, або недостатню ознайомленість із перевагами такого об’єднання. 
     В ході громадських обговорень виникає викривлена інформація про недоліки такого об’єднання. Зокрема, нібито в місцевих  жителів об’єднаних громад будуть виникати проблеми в одержанні різних довідок, в занепаді  адміністративних центрів нинішніх рад, в несправедливому розподілі коштів і тому подібне.
     Ці неправдиві чутки поширюють ті, кому особисто  невигідне  таке об’єднання, але для абсолютної більшості місцевих жителів насправді це полегшить доступ до адміністративних та соціальних послуг за якими вони сьогодні звертаються в райцентр. Видача різноманітних довідок буде проводитись в тих же місцях де вони видаються і сьогодні. Об’єднання місцевих  ресурсів і зміна розподілу бюджетних  надходжень  дозволить краще  утримувати установи соціального призначення, дороги, інші об’єкти, які обслуговують сільських жителів.
     Крім того, в Україні створено Державний Фонд регіонального розвитку, з якого для об’єднаних громад будуть виділятися кошти на соціально-економічний  розвиток територій. І тут точно  виграє  той,  хто не буде  вичікувати, а в числі перших прийме необхідні рішення. 
     Я  не погоджуюсь із противниками об’єднання,які говорять про цю реформу як бажання влади зекономити кошти на місцевому самоврядуванні.
     Реального скорочення  працівників сільрад не відбудуться. Бо, наприклад, якщо п’ять сільрад об’єднаються в одну громаду. То замість п’яти голів, п’яти секретарів, п’яти  бухгалтерів, буде п’ять, а може і більше старост, які працюватимуть майже в кожному селі, в раді працюватимуть економіст, юрист, працівники з надання адміністративних послуг, будуть спеціалісти, які відповідатимуть за благоустрій, архітектуру, забудову та інші питання. Тобто ці спеціалісти  працюватимуть  на благо громади надаватимуть послуги ближче і зручніше людям.
     Ці та інші заходи зроблять більш ефективним  управління в громаді, це в свою чергу зробить наші села привабливими для інвесторів, що забезпечить економічний розвиток та нові робочі місця. У громадян, особливо у молоді, з’явиться можливість реалізувати себе  в тому місці, де вони народились і виросли.
     У нас всіх нарешті з’явиться шанс відмовитись від малоефективних органів управління на місцях, які сьогодні не задовольняють  потреб суспільства, а натомість - створити в кожному населеному пункті сприятливе життєве середовище необхідне для розвитку людини, її самореалізації,  надання населенню високоякісних і доступних адміністративних, соціальних та інших послуг.
     Досвід інших країн вчить нас, що об’єднання громад – це шлях до сильної, успішної країни, до впевненого майбутнього для себе та своїх нащадків.
     Прийшов час робити зміни, об’єднуватись і співпрацювати, прийшов час творити  нову Україну.
     Ще раз запрошую всіх небайдужих до діалогу, готові надати всім бажаючим правову чи консультаційну допомогу.

   Голова райдержадміністрації
                                Я.Яковчук