- Інструкція з діловодства
- Адміністративно-територіальний розподіл
- Районний бюджет
- Регуляторна діяльність
- Захист прав споживачів
- Відділ цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації та організації діяльності ЦНАП
- Внутрішній аудит
- Доступ до публічної інформації
- Державна служба
- Громадська рада
- Положення про Громадську раду при Сарненській районній державній адміністрації
- Структура громадської ради
- Нормативні документи, що регламентують діяльність громадської ради
- Протоколи засідань громадської ради
- Рішення громадської ради
- Щорічний звіт про роботу громадської ради
- Новини та оголошення
- Про затвердження складу громадської ради при Сарненській райдержадміністрації
- Громадське обговорення
- Звернення громадян
- Конкурс
- Запобігання проявам корупції
- Реєстр виборців
- Державні закупівлі
- Служба у справах дітей
- Управління освіти, культури, охорони здоров’я та спорту
- Соціальний захист
- Архівний відділ
- Соціальне страхування
- Податкова політика
- Протидія домашньому насильству
- Вакансії
- Очищення влади
- Інвестиційний атлас надрокористувача
- Правові консультації
- Протидія торгівлі людьми
- Публічний звіт
- Реєстр наборів відкритих даних, що перебувають у Сарненській райдержадміністрації
- Статистика
- Гід з державних послуг
100 днів на посаді – перші підсумки роботи голови райдержадміністрації
Добавлено Адміністратор Ср, 02/09/2015 - 12:22
Перших 100 днів на посаді голови райдержадміністрації минули надзвичайно швидко. Вони були заповнені вирішенням великої кількості питань з управлінської діяльності, виконанням Програми соціально-економічного розвитку нашого району, завдань пов’язаних з посиленням обороноздатності нашої країни та зміцненням правопорядку. Я намагався зосередити увагу керівників державних підприємств, структурних підрозділів територіальних органів центральних органів виконавчої влади та райдержадміністрації на виконанні посадових обов’язків , посилював координацію їх роботи по виконанню завдань, які передбачені Законом «Про місцеві державні адміністрації». Як того вимагає Програма діяльності Кабінету Міністрів України, ми звели до мінімуму точки дотику бізнесу і державних органів, намагалися добавити прозорості і відкритості в діяльності райдержадміністрації.
Головними питаннями над якими працювали в цьому періоді були: забезпечення стабільного фінансування бюджетних установ, створення сприятливих умов для суб’єктів господарювання, додержання норм чинного законодавства на підвідомчій території.
В цьому році ми маємо стабільне перевиконання районного бюджету і це дає надію, що завдання які поставлені в Програмі соціально-економічного розвитку нашого району будуть виконані. Понадпланові надходження до районного бюджету дали можливість збільшити районний фонд «Допомога» до 540 тис. грн., ( в 2014році – 125 тис. грн..) що дозволяє проводити виплати сім′ям мобілізованих по 1 тис. грн. допомоги, надавати одноразову допомогу важкохворим громадянам та потерпілим від стихійного лиха. Крім того, направлено більше 58 тис. грн. на виплату індексації зарплати працівникам установ освіти, 25 тис. грн. на виконання завдань по транспортному забезпеченню заходів, які передбачені районною програмою відпочинку та оздоровлення дітей, 25 тис. грн. на заходи по зміцненню мобілізаційної підготовки та мобілізації, більше 2 млн. грн. закладам охорони здоров′я на виплату заробітної плати та індексації, закупівлю лікарських засобів та обладнання, 100 тис. грн. на виконання районних програм по соціальному захисту. З метою підвищення енергоефективності бюджетних закладів виділено більше 3.1 млн. грн. на будівництво та реконструкцію котелень в НВК «школа-колегіум» м. Сарни, Коростській школі та Клесівській лікарні, 684 тис.грн. на капітальний ремонт системи опалення та встановлення котла на твердому паливі в дитячому садку «Веселка» смт. Клесів. Ці та багато інших виплат зняли найгостріші питання з якими люди звертаються до органів влади.
За результатами рейтингового оцінювання районів по 15 показниках соціально – економічного розвитку в області ми займаємо 5 - 6 місця. Але ми були б в трійці лідерів якби змогли вирішити питання погашення заборгованої зарплати збанкрутілого підприємства ВАТ «Сарненський КХП» та філії Сарненської ДЕД.
Хочу підкреслити , що за кожним показником економічного та соціального зростання – напружена праця багатьох людей. Райдержадміністрація тримає в полі зору всі зміни, які відбуваються в господарському комплексі району та в разі потреби вживає заходи щодо стабілізації ситуації. Так, наприклад, цього року ми відчули серйозні недопрацювання у сфері національно – патріотичного виховання. Сьогодні ми пожинаємо результати недопрацювання минулих років. І щоб виправити ситуацію вже працюємо над відновленням матеріальної бази з військово – прикладних видів спорту в школах, незабаром будуть відновлені військово – спортивні ігри «Заграва», «Джура», «Казацькі забави», буде збільшена кількість годин з предмету «Захист Вітчизни». В цьому році більше 500 старшокласників пройшли практичні стрільби на Рівненському полігоні. Я переконаний, що ці та інші заходи дадуть позитивний ефект в майбутньому. В цьому періоді велика увага приділялась питанням організації матеріальної підтримки Збройних Сил України, зокрема мобілізованих земляків, забезпечення їх обмундируванням, продуктами харчування, допомоги їхнім сім′ям. Лише в цьому році для 25 сімей мобілізованих, які проходять службу в зоні АТО на благодійних засадах виділені дрова. Хочу подякувати підприємцям – благодійникам, волонтерам, усім небайдужим жителям нашого району, які долучилися до цієї важливої всенародної справи – підтримки нашої армії.
Із найбільш масштабних заходів - найближчим часом будемо вирішувати завдання пов’язані з добудовою другої черги Тинненської школи, реконструкцією дитячого садка в с. Ремчиці, будівництвом спортивного комплексу в м. Сарни, підвищенням енергоефективності приміщень та опалювальних систем бюджетних закладів та іншими питаннями.
Незважаючи на досить щільний робочий графік, регулярно проводжу зустрічі з керівниками комунальних закладів, державних підприємств, бюджетоутворюючих організацій, з представниками громадських організацій, волонтерами та жителями населених пунктів району. Прислухаюся до їх пропозицій, зауважень, намагаюся врахувати їх у своїй роботі, хоча іноді вони відрізняються за своєю суттю. Так, наприклад, приходиться з′ясовувати – чому одні виступають за звільнення того чи іншого керівника, а інші категорично проти. Свою позицію пояснюю просто – я прихильник професійної команди.
Хоча дійсно були випадки коли я пропонував окремим працівникам добровільно покинути посаду через брак професіоналізму, допущені прорахунки в роботі, чи взагалі недостатньо виражену виконавську функцію. Але такі рішення приймаються дуже рідко через складну кадрову політику в державній службі. Адже останнє підвищення зарплати державним службовцям проводилось в 2008 році і за більш як 7 років змінювалась лише мінімальна заробітна плата. Це і призвело до того, що майже 90 відс. працівників отримують мінімальну , або близьку до мінімальної зарплати, а на конкурси вакантних посад іноді не поступає жодної заяви. Тому пропонуючи кадрові зміни, я хочу щоб на ці посади прийшли професіонали – патріоти, у яких на першому місці не рівень зарплати, а бажання змін на краще.
На цей період припала і активна фаза по об′єднанню громад. З цією метою проводили інформаційно – роз’яснювальну роботу, робочі наради, зустрічі за місцем проживання. Приймаючи відповідні рішення, я керувався вимогами Закону України «Про добровільне об′єднання територіальних громад», у своїх розрахунках використовував бюджетну інформацію, опирався на цифри, факти і на Методику формування спроможних громад. Я переконаний, що ті громади, які зробили свій вибір на користь об′єднання виграють в питаннях свого розвитку.
Насамкінець хочу подякувати всім хто допомагав порадами, підтримував мої ініціативи в цей непростий час, бо разом ми зробимо більше і краще для розвитку Сарненщини.
Ярослав Яковчук,
голова райдержадміністрації
голова райдержадміністрації
»
- Запис користувача: Адміністратор
- Login to post comments