Також дивіться новини на facebook.com

На Сарненщині згадали масове розстрілювання євреїв

     1 листопада 2005 року Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію 60/7, в якій постановила, що день 27 січня буде щорічно відзначатися як Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Дату 27 січня обрано не випадково: цього дня радянські війська звільнили концентраційний табір Освенцім (Польща). За час існування цього концтабору в ньому загинуло, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 млн. людей. З 2006 року цей день відзначається в усьому світі. 27 січня 2012 року в Україні вперше на державному рівні відзначався Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.
     Відтак на території Сарненського історико-етнографічного музею відбулося покладання квітів до меморіальної дошки, присвяченої пам’яті жертвам Голокосту. Разом з членами місцевої єврейської громади прийшли вшанувати пам’ять жертв цієї трагедії керівник апарату райдержадміністрації Василь Стельмах, керуючий справами виконавчого апарату районної ради Вячеслав Шимко, керуючий справами міськвиконкому Віктор Бахно, директор Сарненського історико-етнографічного музею Раїса Тишкевич та громадськість міста.

 

     Старший науковий працівник Сарненського історико-етнографічного музею Людмила Стоян зазначила, що в більшій мірі Голокост стосується саме єврейської нації. До початку Другої світової війни у Європі жили 9 мільйонів євреїв. У 1950 році їх залишилося 3,5 мільйони. Близько 6 млн. євреїв стали жертвами нацизму.
     «По містах і містечках, а також у великих адміністративних центрах створювались гетто. На території Рівненської області функціонувало 21 гетто. Одне із найбільших було створено у Сарнах, фактично з перших днів гітлерівської окупації. Його утворили в східній частині міста. Спочатку сюди були зібрані євреї зі всього району. Пізніше до них приєднали євреїв, зігнаних з усіх північних районів області. За даними тут було зібрано до 15 тис. євреїв та 1500 тис. циган», - прокоментувала Людмила Стоян.
     Трагічні події тих часів згадали й Василь Стельмах та Віктор Бахно. Після чого учасники заходу вшанували пам’ять жертв Голокосту хвилиною мовчання та поклали квіти до меморіальної дошки на приміщенні музею.