- Інструкція з діловодства
- Адміністративно-територіальний розподіл
- Районний бюджет
- Регуляторна діяльність
- Захист прав споживачів
- Відділ цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації та організації діяльності ЦНАП
- Внутрішній аудит
- Доступ до публічної інформації
- Державна служба
- Громадська рада
- Положення про Громадську раду при Сарненській районній державній адміністрації
- Структура громадської ради
- Нормативні документи, що регламентують діяльність громадської ради
- Протоколи засідань громадської ради
- Рішення громадської ради
- Щорічний звіт про роботу громадської ради
- Новини та оголошення
- Про затвердження складу громадської ради при Сарненській райдержадміністрації
- Громадське обговорення
- Звернення громадян
- Конкурс
- Запобігання проявам корупції
- Реєстр виборців
- Державні закупівлі
- Служба у справах дітей
- Управління освіти, культури, охорони здоров’я та спорту
- Соціальний захист
- Архівний відділ
- Соціальне страхування
- Податкова політика
- Протидія домашньому насильству
- Вакансії
- Очищення влади
- Інвестиційний атлас надрокористувача
- Правові консультації
- Протидія торгівлі людьми
- Публічний звіт
- Реєстр наборів відкритих даних, що перебувають у Сарненській райдержадміністрації
- Статистика
- Гід з державних послуг
24 березня Всесвітній день боротьби з туберкульозом
Добавлено Адміністратор Сб, 26/03/2016 - 15:34
Історія цієї пам’ятної дати бере початок з 1993 року, коли рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я туберкульоз був визнаний глобальною надзвичайною ситуацією, а день відкриття німецьким лікарем і бактеріологом Генріхом Германом Робертом Кохом збудника туберкульозу (24 березня 1882 року) проголошений Всесвітнім днем боротьби з туберкульозом.
В Україні епідемія туберкульозу оголошена з 1995 року і не здає свої позиції: щогодини хвороба убиває одного українця і у цей же час її виявляють ще у чотирьох жителів.
Працівники Сарненського районного центру соціальних служб, Валентиною Вербицькою та Іриною Пастернак, провели анонімне опитування «Анкета що ти знаєш про туберкульоз?» серед студентської молоді ВПУ-22, педагогічному коледжі та в ДПТНЗ -21.
Метою анкетування було вивчення обізнаності, ставлення студентів до хвороби туберкульоз. В опитуванні взяло участь 165 осіб, із них 57 – ВПУ-22, 65 – педагогічний коледж та 43 – училище 21. В результаті анкетування було з’ясовано та проаналізовано наступну інформацію:
На питання «Чи є у Вашій родині або серед знайомих хворий на туберкульоз?» відповіли так – 3% та ні – 96%.
На питання «Як відбувається зараження туберкульозом?» респонденти відповіли: при вживанні їжі – 6%, по повітрю при чханні і кашлі – 79,2%, при укусі комарами або іншими комахами – 16,8% та не знають, як відбувається зараження – 2,4%.
На питання «Чи можна заразитися туберкульозом від хворого при спілкуванні?» 72,2% опитуванні відповіли «так», 27% – ні та не знають – 1,8%.
На питання «Які заходи з профілактики туберкульозу Ви знаєте?» студенти дали такі відповіді: 33% щорічний медичний огляд (флюорографія, щеплення, носити марлеві пов’язки), 9,6% здоровий спосіб життя та здорова їжа, 7,2% дотримуватися особистої гігієни, 2,4% не хворіти та 2,4% провітрювати приміщення та перебувати на свіжому повітрі. 58,8% не знають заходи з профілактики туберкульозу.
На питання «Як часто Ви проходите флюорографію?» 82,8% опитуванні відповіли 1 раз в рік, але 14,4% студентів дали відповідь 2 рази на рік та 1,8% – не знають. Така відповідь може бути пов’язана з не обізнаністю про хворобу туберкульоз.
На питання «Чи боїтеся Ви заразитися туберкульозом?» 86,4% опитаних відповіли «так», та 12% обрали варіант «ні».
На питання «Ваше ставлення до хворих на туберкульоз?» отримано такі дані. 21% страх, 48% уникнення контактів, інше: нормальне, толерантне, співчуття, як до всіх людей – 22,8%, обережне – 1,2%, нейтральне – 5,4%.
На питання «Як ви думаєте вживання алкоголю, куріння сприяють захворюванню на туберкульоз?» опитані обрали наступні варіанти. 79,8% так, 15,6% - ні та 0,6% - не знають.
На питання «Туберкульоз виліковний?» 76,2% опитаних відповіли «так», та 19,8% обрали варіант «ні», 3% не знають.
На питання «Як Ви думаєте, що необхідно зробити щоб перемогти туберкульоз?» отримано такі дані. 31,2% займатися більше спортом, 38,4% загартовуватися і уникати контакту з хворими на туберкульоз, 58,2% робити профілактичні щеплення, 39,6% щорічно робити флюорографію та 1,2% не знають.
Враховуючи правдивість відповідей студентів, таким чином, проаналізувавши отримані дані можна зробити висновок про те, що обізнаність дітей не є на достатньому рівні. Тому в перспективі слід звернути увагу та посилити профілактичні заходи щодо поінформованість дітей стосовно туберкульозу, а також які є засоби запобігання хвороби на туберкульоз в середовищі.
Як вберегти себе від хвороби!
Щоб уберегти себе від хвороб, у тому числі і від туберкульозу, потрібно не так уже і багато: вести здоровий спосіб життя, дотримуватися особистої гігієни і повноцінно харчуватися. Адже фахівці кажуть, що основний ризик – не стільки збудник хвороби, скільки слабкий імунітет. А він, у свою чергу, залежить від багатьох факторів: екології, способу життя, якості харчування.
І якщо на екологію нам вплинути складно, то кожному під силу приготувати собі повноцінний обід, а не харчуватися напівфабрикатами. І шкідливі звички тому і називаються «шкідливими», що завдають шкоди вашому здоров'ю. А півгодини, витрачені на рентген раз на рік, реально можуть врятувати вам життя.
А головне – не займайтеся самолікуванням. У День боротьби з туберкульозом (як і у будь-який день року) бажаємо всім тільки одного: будьте здорові, а все решта – додасться!
Шановні студенти, бережіть своє здоров’я з молоду!
Директор центру соціальних служб
для сім’ї, дітей та молоді
Оксана Скуловець.
»
- Запис користувача: Адміністратор
- Login to post comments