№ 369 від 13 жовтня 2016 року "Про Програму видалення безхазяйних непридатних до використання пестицидів"

13 жовтня 2016 року                                                                                № 369

Про Програму видалення
безхазяйних непридатних

до використання пестицидів

Відповідно до статті 21 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про пестициди і агрохімікати», постанови Кабінету Міністрів України від 27.03.96 № 354 «Про затвердження Порядку вилучення, утилізації, знищення та знешкодження непридатних або заборонених до використання пестицидів і агрохімікатів та тари від них» з метою поліпшення екологічного стану довкілля та запобігання негативному впливу непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин на здоров’я людей:

1. Схвалити Програму видалення безхазяйних непридатних до використання пестицидів (надалі - Програма), що додається.

2.  Відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації подати Програму  районній раді  на затвердження  в установленому порядку.

3. Фінансовому управлінню райдержадміністрації при внесенні змін до районного бюджету на 2016 рік передбачити кошти для фінансування Програми в межах реальних фінансових ресурсів.

4. Визначити виконавцем Програми та розпорядником коштів - відділ агропромислового розвитку райдержадміністрації.

5. Контроль за виконанням розпорядження покласти на першого заступника голови райдержадміністрації Назарця І.П.

Голова адміністрації                                                                                    Я.Яковчук

СХВАЛЕНО

Розпорядження голови Сарненської

районної державної адміністрації

13.10.2016 № 369

видалення безхазяйних непридатних до використання пестицидів

Аналіз та суть екологічної проблеми

Екологічну ситуацію в районі поряд з глобальними проблемами та  наслідками радіоактивного забруднення, спричиненого аварією на Чорнобильській АЕС, погіршує наявність непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин. Непридатні пестициди, в разі попадання з ґрунтовими водами, несуть загрозу як навколишньому середовищу, так і здоров’ю людей.

Мета Програми

Забезпечення екологічного благополуччя району шляхом запобігання забрудненню навколишнього природного середовища в результаті попадання в ґрунтові води непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин і попередження негативного впливу їх на здоров’я  населення.

Нормативно-правове забезпечення

Закон України від 9 квітня 1999 року № 586-XIV «Про місцеві державні адміністрації»;

Закон України від 25 червня 1991 року № 1264-XII «Про охорону навколишнього природного середовища»;

Закон України від 2 березня 1995 року № 86/95 – ВР «Про  пестициди і агрохімікати»;

Постанова Кабінету Міністрів України від 27.03.96 № 354 «Про затвердження Порядку вилучення, утилізації, знищення та знешкодження непридатних або заборонених до використання пестицидів і агрохімікатів та тари від них».

Економічна ефективність реалізації Програми

Реалізація заходів Програми дасть можливість забезпечити екологічне благополуччя району, зняти загрозу можливого забруднення навколишнього природного середовища, зниження впливу негативних факторів на водний басейн, ґрунти та інші компоненти природного середовища.

На утилізацію непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин необхідно 19 тис. грн., а на ліквідацію можливих наслідків негативного впливу на здоров’я  населення в результаті забруднення ґрунтових вод,  необхідна сума перевищує дану в десятки разів.

Фінансове забезпечення Програми

1. Вартість утилізації 1 тонни непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин 50,0 тис. грн. Потреба  для утилізації наявних в районі 0,3тонни пестицидів складає 15,0 тис. грн. Вартість робіт з екологічно безпечного збирання та перевезення непридатних пестицидів складає              4,0 тис. грн. Загальна потреба на виконання робіт з екологічно безпечного збирання, перевезення та знешкодження непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин, наявних на території Сарненського району, складає 19,0 тисяч гривень.

2. Фінансування  робіт з екологічно безпечного збирання, перевезення та знешкодження непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин здійснюється шляхом виділення коштів з районного бюджету на 2016 рік в сумі  19,0 тисяч гривень в межах реальних фінансових ресурсів.

3. Виконавцем Програми та розпорядником коштів є відділ агропромислового розвитку райдержадміністрації.

Керівник апарату адміністрації                                                                В.Стельмах