Також дивіться новини на facebook.com

Рівненським підприємці заощадили більше 64 мільйонів гривень завдяки преференції зі зниження ставки або сплати ввізного мита

При імпорті в рамках преференційної торгівлі з ЄС Рівненською митницею з початку року оформлено 3793 митних декларацій. Про це сьогодні повідомив перший заступник начальника Рівненської митниці ДФС Олег Павлюк.
Так, митницею оформлено 3793 імпортних декларацій із застосуванням преференції «410», тобто зі зниженням ставки або звільненням від сплати ввізного мита. Завдяки таким оформленням підприємцям вдалося заощадити 64,1 мільйони гривень, ─ зазначив Павлюк.

Разом з тим, Рівненська митниця просить суб’єктів ЗЕД звернути увагу їх іноземних партнерів на питання подання належних документів, які слугуватимуть підставою для застосування преференційного режиму, тобто, знижених ставок ввізного мита на імпортні товари. А саме: якісно оформлених оригіналів сертифікатів EUR.1 або декларацій-інвойсів, засвідчених відбитками печаток уповноважених органів, – зазначив Павлюк.
Нагадаємо, що відповідно до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами, з іншої сторони ─ до імпортованих на митну територію України товарів походженням з європейських країн, за наявності оригіналу сертифікату переміщення форми EUR.1 або імпортованих схваленим експортером, або обсягом партії до 6000 Євро, з 01.01.2016 року застосовується преференційний режим оподаткування, яким передбачено або звільнення від оподаткування, або оподаткування за зниженою ставкою ввізного мита.
Рівненска митниця ДФС