Також дивіться новини на facebook.com

Рівненська митниця нагадує: за порушення режиму транзиту – штраф

У зоні діяльності Рівненської митниці ДФС останнім часом почастішали випадки порушень митного законодавства щодо недотримання особами митного режиму транзиту – перевищення строку доставки транспортних засобів що перебувають під митним контролем до митниці призначення, порушення строків вивезення автомобілів, які ввозилися на територію України з метою транзиту. Про це повідомляє в.о. заступника начальника Рівненської митниці ДФС - начальника Управління протидії митним правопорушенням В’ячеслав Михалюк:

Відповідно до Митного кодексу України, транзит - це митний режим, згідно до якого товари та/або транспортні засоби переміщуються під митним контролем між двома митницями, або в межах діяльності однієї митниці, без використання цих товарів та із звільненням від сплати митних платежів. Законодавством України встановлено такі строки транзитних переміщень для автомобільного транспорту: 10 діб, у разі переміщення транспортного засобу в зоні діяльності кількох митних органів, 5 діб – у межах однієї митниці. За 11 місяців 2016 року посадовими особами Рівненської митниці ДФС за недотримання умов митного режиму транзиту було порушено 248 справ про ПМП, у результаті чого на громадян накладено штрафи на суму 1 млн. 295 гривень.

Слід зауважити, що відповідальність за порушення умов транзиту передбачена санкцією статті 470 Митного кодексу України: перевищення встановленого строку транспортними засобами не більше, ніж на одну добу, тягне за собою попередження або накладення штрафу в розмірі 170 гривень, не більше ніж на 10 діб – 3400грн., а більше ніж на 10 діб, або втрата транспортних засобів – 8500 гривень.