№ 433 від 25 листопада 2016 року "Про стан боротьби зі злочинністю, охорону громадського порядку на території району"

25  листопада 2016 року                                                                                     № 433

Про стан боротьби зі злочинністю,
охорону громадського порядку на
території району

Органами виконавчої влади та місцевого самоврядування на території Сарненського району, в межах повноважень, визначених Конституцією України, Законами України «Про місцеві державні адміністрації», «Про місцеве самоврядування в Україні», за 10 місяців 2016 року проводилась певна робота по охороні  громадського порядку та боротьбі зі злочинністю.         Зокрема, це питання розглядалось на засіданнях колегії райдержадміністрації в січні та вересні цього року, на нарадах з керівниками територіальних громад.

Вживалися заходи по підвищенню рівня взаємодії з правоохоронними органами, покращенню криміногенної ситуації в районі.

Однак  у порівнянні з звітним періодом минулого року відбувся ріст кримінальних правопорушень з 615 у 2015 році до 748 у 2016 році.

За 10 місяців цього року виявлено 132 факти незаконного видобутку бурштину, вилучено 67 мотопомп, 12 автомобілів, 2 трактори, 9 мотоциклів. Зареєстровано 23 факти перевезення та вилучено 64 кг. незаконно видобутого бурштину – сирцю.

Ріст злочинності відбувся на територіях Степанської, Клесівської селищних, Тинненської, Зносицької, Костянтинівської, Чудельської, Немовицької, Кричильської, Тутовицької , Зносицької , Вирівської, сільських рад. Збільшилась також кількість адміністративних правопорушень на територіях Стрільської, Кричильської, Люхчанської, Кузьмівської сільрад.

З метою стримання росту криміногенної ситуації в районі та недопущення її погіршення, керуючись статтями 118,119 Конституції України, на підставі статей 2,13,16,25,28,41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», статей 2,5,9,11 Закону України «Про Національну поліцію»:

1. Роботу Сарненського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області по забезпеченню правопорядку, протидії злочинності визнати недостатньою.

2. Звернути увагу виконавчих комітетів Степанської, Клесівської селищних, Тинненської, Зносицької, Костянтинівської, Чудельської, Немовицької, Кричильської, Тутовицької, Зносицької, Вирівської, сільських рад, що їх робота по забезпеченню законності та правопорядку на підвідомчій території, запобіганню росту злочинності впродовж 2016 року не має позитивних результатів.

3. Сарненському відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області:

3.1.  в місячний термін провести на територіях місцевих рад зазначених в пункті 2 цього розпорядження  наради з участю голів, членів виконкомів, депутатів місцевих рад, де проаналізувати стан та причини росту злочинності, розробити першочергові кроки по стабілізації ситуації;

3.2. активізувати роботу по ліквідації пунктів самогоноваріння на територіях рад;

3.3. забезпечити проведення постійних організаційних та профілактичних заходів із запобігання та виявлення осіб, які займаються незаконним видобуванням бурштину;

3.4. збільшити кількість відпрацювань  закладів масового відпочинку жителів місцевих рад з метою виявлення фактів реалізації та вживання наркотичних засобів, а також заходи, спрямовані на виявлення осередків з виготовлення наркотиків;

3.5. посилити контроль за дотриманням дільничними офіцерами поліції Сарненського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області графіків прийому громадян на закріплених адміністративних дільницях;

3.6.  звернути увагу на факти незаконного грального бізнесу та забезпечити припинення його роботи у відповідності з нормами чинного законодавства;

3.7.  посилити профілактичну роботу по боротьбі з наркоманією, пияцтвом та тютюнопалінням в молодіжному середовищі, в учнівських колективах шляхом закріплення відповідальних працівників поліції за навчальними закладами району для проведення відповідної роз’яснювальної роботи.

4. Рекомендувати міському, селищним, сільським головам:

4.1. усунути факти формалізму під час розгляду на засіданнях виконавчих комітетів, сесіях рад питань щодо додержання правопорядку, вжити додаткових заходів щодо поліпшення криміногенної ситуації на підвідомчих територіях;

4.2. забезпечити виконання до 31.12.2016 завдань визначених для міського, селищних, сільських голів у розпорядженнях голови райдержадміністрації від 29 січня 2016 року №23 та від 12 вересня 2016 № 339 щодо боротьби зі злочинністю та охороні громадського порядку на території  району;

4.3 забезпечити належний рівень правопорядку в місцях проведення дозвілля громадян під час проведення новорічно-різдвяних свят. Запровадити практику громадського осуду порушників правопорядку на зборах громадян, засіданнях виконкомів, в інших формах колективного обговорення.

5. Виконавцям про хід виконання цього розпорядження інформувати райдержадміністрацію в термін до  31.12.2016 та 20.07.2017.

6. Контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою.

Голова адміністрації                                                                                  Я.Яковчук