- Інструкція з діловодства
- Адміністративно-територіальний розподіл
- Районний бюджет
- Регуляторна діяльність
- Захист прав споживачів
- Відділ цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації та організації діяльності ЦНАП
- Внутрішній аудит
- Доступ до публічної інформації
- Державна служба
- Громадська рада
- Положення про Громадську раду при Сарненській районній державній адміністрації
- Структура громадської ради
- Нормативні документи, що регламентують діяльність громадської ради
- Протоколи засідань громадської ради
- Рішення громадської ради
- Щорічний звіт про роботу громадської ради
- Новини та оголошення
- Про затвердження складу громадської ради при Сарненській райдержадміністрації
- Громадське обговорення
- Звернення громадян
- Конкурс
- Запобігання проявам корупції
- Реєстр виборців
- Державні закупівлі
- Служба у справах дітей
- Управління освіти, культури, охорони здоров’я та спорту
- Соціальний захист
- Архівний відділ
- Соціальне страхування
- Податкова політика
- Протидія домашньому насильству
- Вакансії
- Очищення влади
- Інвестиційний атлас надрокористувача
- Правові консультації
- Протидія торгівлі людьми
- Публічний звіт
- Реєстр наборів відкритих даних, що перебувають у Сарненській райдержадміністрації
- Статистика
- Гід з державних послуг
№ 55 від 10 лютого 2017 року "Про стан захворювання на туберкульоз, ВІЛ/СНІД, наркоманію, виконання заходів профілактики, діагностики, лікування та санітарно-освітньої роботи щодо популяризації здорового способу життя"
Добавлено Адміністратор Ср, 15/02/2017 - 12:31
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
голови районної державної адміністрації
10 лютого 2017 року № 55
Про стан захворювання на туберкульоз, ВІЛ/СНІД, наркоманію, виконання заходів профілактики, діагностики, лікування та санітарно-освітньої роботи щодо популяризації здорового способу життя
На виконання Законів України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», «Про протидію захворюванню на туберкульоз», «Про затвердження Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки», на виконання розпоряджень голови обласної державної адміністрації від 25.05.2015 №272 «Про обласну цільову соціальну програму протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2018 роки», від 29.09.2015 №550 «Про затвердження плану заходів з реалізації Стратегії державної щодо наркотиків на період до 2020 року в Рівненській області», голови районної адміністрації від 05.08.2015 №277 «Про районну цільову соціальну програму протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2018 роки».
В Сарненському районі функціонують: амбулаторне протитуберкульозне відділення поліклінічного відділення КЗ «Сарненська ЦРЛ»; стаціонарне відділення КЗ «Страшівська протитуберкульозна лікарня». Задіяно 4 стаціонарні рентгенустановки в КЗ «Сарненська РЛ», КЗ «Сарненська ЦРЛ», КЗ «Степанська РЛ», КЗ «Клесівська РЛ». За 2016 рік обстежено 34901 чол., з них: КЗ «Сарненська ЦРЛ» - 13430; КЗ «Степанська РЛ» - 3142; КЗ «Клесівська РЛ» -1772; КЗ «Сарненська РЛ» - 5134. А також, КЗ «Страшівська протитуберкульозна лікарня» - 1336 чол.
За 2016 рік виявлено 54 випадки туберкульозу (2015 – 48), 29 з них мають відкриту форму туберкульозу, в тому числі 25 чоловік - занедбану. В 2016 році проведено 800 мікроскопії мазка мокротиння ЛПП КЗ «Сарненський районний ЦПМСД».
На базі кабінету інфекційних хвороб працює кабінет «Довіра» поліклінічного відділення КЗ «Сарненська ЦРЛ», завдяки чому в районі забезпечено доступ різних категорій населення до системи безоплатного добровільного консультування і тестування на ВІЛ-інфекцію, отримання різноманітних послуг, в тому числі анонімних, з питань профілактики та лікування ВІЛ-інфекції/СНІДу, інших хвороб, що передаються статевим шляхом. В умовах кабінету проводиться диспансеризація ВІЛ-інфікованих осіб з дотриманням вимог конфіденційності. На обліку перебуває 62 ВІЛ-інфікованих. Поширеність ВІЛ-інфікованих осіб у Сарненському районі – 59,3 на 100,0 тис. населення, переважають сільські жителі – 38 чоловік, решта 24 чоловік – жителі міста Сарни.
Медичні працівники району, що мають професійний контакт з кров’ю (457 осіб), застраховані на випадок інфікування хворобами, що передаються перинатальним шляхом.
В поліклінічному відділенні КЗ «Сарненська ЦРЛ» працює наркологічний кабінет, який забезпечує виконання профілактичних заходів по наркоманії та алкоголізму. На диспансерному обліку знаходиться 46 осіб, на профілактичному – 40 чоловік. Робота наркологічного кабінету ведеться спільно з правоохоронними органами та КЗ «Обласна психіатрична лікарня села Орлівка».
Медичними працівниками проводиться санітарно-освітня робота серед населення на теми запобігання і протидії захворюванню на туберкульоз, ВІЛ/СНІДу, наркоманії, онкології.
В рамках районних програм у 2016 році профінансовані заходи, з них: протидії захворюванню на туберкульоз – 160,2 тис.грн., профілактика та лікування ВІЛ-інфекції/СНІДу – 15,0 тис.грн.
Працівниками районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснюється організаційна робота з питань формування здорового способу життя дітей та учнівської молоді. У навчальних закладах району здійснюються системні освітньо-просвітницькі заходи, інформаційно-консультативні заняття, анкетування, опитування, тренінги, акції, місячники.
З метою оперативного реагування та максимального сприяння у вирішенні питань пов’язаних із запобіганням захворюванню населення району на туберкульоз, ВІЛ/СНІД та наркоманію:
1. Відділу охорони здоров’я райдержадміністрації, відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, відділу культури і туризму райдержадміністрації, управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, Сарненському районному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді райдержадміністрації, служби у справах дітей райдержадміністрації, сектору з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю райдержадміністрації:
- забезпечити співпрацю з головними лікарями комунальних закладів охорони здоров’я району, профільними районними позаштатними спеціалістами, органами місцевого самоврядування району, громадськими організаціями щодо запобігання поширенню туберкульозу; ВІЛ-інфекції, наркоманії та пропаганді здорового способу життя в районі;
- проводити спільні просвітницькі і профілактичні заходи протидії поширенню соціальних хвороб шляхом пропаганди, формуванню навичок протистояння шкідливому впливу на дітей та молоді, залучення до спортивно-масових занять, туризму, тощо.
2. Головним лікарям КЗ «Сарненська ЦРЛ» Іванюку В.П., КЗ «Сарненський районний ЦПМСД» Максимук О.А., КЗ «ЦПМСД» Гаврилюк І.П., районному позаштатному спеціалісту лікарю фтизіатру Карпович Ю.О.:
- покращити специфічну профілактику туберкульозу (вакцинація і ревакцинація БЦЖ);
- покращити неспецифічну профілактику туберкульозу (хіміопрофілактика серед тубконтактних, осіб з груп підвищеного ризику захворювання на туберкульоз, проведення поточної і заключної дезінфекції в тубвогнищах, санітарно-освітня робота);
- забезпечити виїзд лікаря фтизіатра (дитячого) на дільниці (1 раз на місяць);
- забезпечити моніторинг проведення профілактичних оглядів на туберкульоз серед соціально дезадаптованого, неорганізованого контингенту та населення району;
- активізувати роботу по виявленню занедбаних хворих груп ризику, відмовників від дообстеження та лікування, долучати до роботи ВП ГУНП в Рівненській області, службу у справах дітей райдержадміністрації, сільських, селищних, міського голів, тощо;
3. Головному лікарю КЗ «Сарненська ЦРЛ» Іванюку В.П., лікарю інфекціоністу кабінету «Довіра» Кіранчук З. С.:
- рекомендувати проводити обстеження на ВІЛ-інфекцію усіх, хто поступає на амбулаторне та стаціонарне лікування;
- забезпечувати виконання заходів районної Програми протидії з ВІЛ-інфекції/СНІДу;
- залучати додаткові кошти з інших джерел, що не суперечать чинному законодавству України.
4. Головному лікарю КЗ «Сарненська ЦРЛ» Іванюку В.П., районному позаштатному спеціалісту лікарю наркологу Левкут Л.М.:
- всебічно проводити роботу на протидію поширенню наркоманії, боротьбу з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів.
5. Начальнику відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Коркош С.М.:
- проводити культурно-дозвільні заходи, влаштувати публічні виставки дитячої творчості, спонукати дітей до дописів в газету та виступів на радіо на тему антиреклами наркоманії, алкоголю, тютюнопаління, ВІЛ/СНІДУ, вірусних хвороб, тощо.
- педагогам спільно з батьками посилити інформаційно-просвітницьку роботу серед учнів з питань ВІЛ-інфекції/ СНІДу, наркоманії та туберкульозу.
6. Рекомендувати сільським, селищним, міському головам:
- впродовж першого кварталу 2017 року передбачити кошти на виконання заходів програми протидії туберкульозу в 2017 року;
- рекомендувати покращити співпрацю дільничних офіцерів поліції, медичних працівників та членів виконкому, з метою направлення на дообстеження виявлених осіб з підозрою на туберкульоз та довезення (доставлення) на амбулаторне та стаціонарне лікування;
- організувати спільні подвірні обходи за участю членів виконкому, медичних працівників, дільничних правоохоронних органів з метою запрошення на проходження флюорографічне обстеження грудної клітки по дільницях закріпленого населення, де є стаціонарні установки.
7. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови районної державної адміністрації Параницю Н.М.
Голова адміністрації Я.Яковчук