Також дивіться новини на facebook.com

Підвищується прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, до 1312,00 гривень

    З 1 травня 2017 року відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» підвищується прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, до 1312,00 гривень. Будуть збільшені, виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, (1312,00 грн.):

- мінімальні розміри пенсії за віком непрацюючим пенсіонерам (за наявності страхового стажу 20 років для жінок, 25 років для чоловіків – для пенсій, призначених до 01.10.2011; 30 років для жінок, 35 років для чоловіків – для пенсій, призначених після 01.10.2011);

- доплата за понаднормовий стаж непрацюючим пенсіонерам відповідно до ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;

- мінімальні розміри пенсій по інвалідності та в зв’язку з втратою годувальника;

- розміри підвищень, передбачені Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

- мінімальні розміри пенсійних виплат інвалідам війни, учасникам бойових дій, інвалідам-ліквідаторам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, шахтарям;

- пенсії за особливі заслуги перед Україною, призначені відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною».

Разом з тим, непрацюючим жінкам, які вийшли достроково на пенсії за віком до 1 січня 2015 року у 55 років, маючи страхового стажу не менше 30 років, розмір пенсії також перераховується з 1 травня 2017 року. Але розмір пенсійної виплати не завжди досягатиме мінімального розміру пенсії – 1312 грн., оскільки зменшення на 0,5 відсотка за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію проводиться, виходячи з мінімального розміру пенсії – із 1312 гривень.

Виплата пенсій працюючим пенсіонерам (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи, учасників бойових дій та осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту») проводиться у розмірі 85 відсотків прожиткового мінімуму, але не менше, ніж 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, (з 01.05.2017 – 1968,00. (1312*150%)).

Не проводиться перерахунок виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, (1312,00 грн.):

- працюючим пенсіонерам у частині доплати до мінімального розміру пенсії та доплати за понаднормовий стаж;

- підвищення особам, які мають статус «дитина війни», відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни»;

- додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, та компенсаційні виплати за втрату годувальника відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Крім того, не переглядається розмір щомісячної державної адресної допомоги, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 № 265 «Деякі питання пенсійного забезпечення громадян», якщо одержувачі пенсій не є інвалідами, дітьми-інвалідами та не отримують пенсію у разі втраті годувальника. Не збільшиться розмір пенсійної виплати у випадку, коли розмір підвищення перерахованого розміру пенсії менше розміру фіксованої індексації, встановленої до 01.05.2017 року.

Разом з тим, продовжує утримуватися військовий збір (1,5%) та оподатковується (18%) сума пенсії, що перевищує десять розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленого на 1 січня звітного податкового року – 12470 грн. (1247 грн. х 10). сума пенсії для оподаткування не перераховується протягом поточного року. Оподаткування не застосовується до пенсій, призначених учасникам бойових дій у період другої світової війни, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».