02.10.2017 - Про стан протипожежної безпеки у закладах охорони здоров’я Сарненського району

Про стан протипожежної безпеки у закладах охорони здоров’я Сарненського району

Для забезпечення пожежної та техногенної безпеки в закладах охорони здоров’я району, з метою попередження і недопущення виникнення ситуацій проведена така робота:

- розроблені та затверджені заходи щодо попередження пожеж в протипожежний осінньо-зимовий період;

- на нарадах розглядаються питання про посилення протипожежного захисту та удосконалення надання медичної допомоги особам вражених вогнем;

- постійно оновлюються інформаційно-довідкові куточки (стенди) відповідною літературою та наочною агітацією щодо попередження опікового травматизму та загибелі людей у вогні;

- проводиться аналіз стану протипожежного захисту об’єктів, їх  готовність, вжиття заходів, усунення виявлених порушень вимог пожежної безпеки, за потреби проводяться попереджувальні заходи;

- визначені відповідальні особи в установах, відділеннях, поліклініках, лабораторіях, тощо за дотриманням протипожежного режиму, ведеться контроль справності електроустановок, обладнання та забезпечення первинними засобами пожежогасіння;

- проводяться протипожежні інструктажі з працівниками, у першу чергу з тими, що зайняті на роботі з підвищеною пожежонебезпекою;

- посадові особі відповідно до чинного законодавства щорічно проходять навчання з надзвичайних станів та пожежної безпеки;

- наказом по закладах охорони здоров’я району призначено склад добровільної пожежної дружини, члени якої застраховані.

- бригади медичних працівників беруть участь у протипожежних навчаннях, які проходять на території району;

- під час медичного обслуговування населення проводиться санітарно-освітня робота (особливо на первинному рівні) з населенням та роз’яснення пацієнтам щодо профілактики опікового травматизму та загибелі людей;

Ведеться суворий контроль за правилами пожежної безпеки при експлуатації опалювальної системи. Проведена перевірка стану пожежної безпеки приміщень, їх готовність до експлуатації в осінньо-зимовий період. Проведено перевірки технічних станів внутрішніх протипожежних водогонів, кранів, тощо. Постійно проводяться заміри опору ізоляції, технічне обслуговування вогнегасників, тощо.

Заборонено спалювати рослинні залишки та інші відходи медичних матеріалів на територіях установ охорони здоров’я, вирішення цієї проблеми – закупівля утилізаційної печі та її установка ,яка в цьому році придбана.

У всіх комунальних закладах охорони здоров’я району налагоджений зв’язок для виклику пожежної служби.

На заходи протипожежної безпеки та надзвичайних станів використано кошти: 6,0 тис.грн. – замір опору ізоляції; 5,0 тис.грн. – технічне обслуговування вогнегасників; 145,0 тис.грн. – придбання та установка утилізаційної печі; 198 тис.грн. – заміна частини теплотраси (до пологового відділення); 4,2 тис.грн. – ремонт парового котла та бойлерів; 8,5 тис.грн. - повірка газового лічильника, коректора; 30,0 тис.грн. – монтаж лінії електропередач до котельні; 5,6 тис.грн. – поточний ремонт водопровідної мережі в господарському корпусі; 5,0 тис.грн. – поточний ремонт грубок; 54,0 тис.грн. - поточні ремонти відділень; 4,2 тис.грн. – навчання з питань охорони праці, надзвичайних станів, застраховані бригади ДПД, тощо.

В закладах охорони здоров’я району створено запас медикаментів та перев’язувальних матеріалів, дезінфікуючих засобів та відповідно до наказів, виділений і навчений кваліфікований медичний персонал для забезпечення надання медичної допомоги у разі виникнення надзвичайної ситуації.

Санітарний транспорт в готовності і забезпечений паливно-мастильними матеріалами. В районі розгорнуті ліжка на період надзвичайної ситуації.

В КЗ «Сарненська ЦРЛ» є в наявності дизельна електростанція, яка забезпечує в разі відключення основної сітки електроенергії джерелом живлення для пологового, реанімаційного та відділень хірургічного профілю.