Сарненщина приєдналася до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»

Сьогодні в малому залі засідань райдержадміністрації відбувся прес-брифінг на  підтримку Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» за участю заступника голови райдержадміністрації Наталії Параниці, представників управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, служби у справах дітей райдержадміністрації, РЦССДМ, відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, Сарненського ВП ГУНП в Рівненській області, заступників директорів, психологів та соціальних педагогів навчальних закладів району.

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Ось і в Сарненському районі дана акція стартувала сьогодні, адже 25 листопада відзначатиметься Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.

Основними завданнями акції є:

- привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;

- активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;

- проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення  щодо нетерпимого ставлення до насильства.

Під час прес-брифінгу присутні заслухали такі питання: про проблеми насильства в суспільстві: міжнародний досвід і Україна; повноваження управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації щодо попередження насильства в сім’ї; про взаємодію організацій і установ у сфері профілактики та подолання випадків насильства в сім’ї; про особливості реалізації колективної програми для осіб, що вчинили насильство в сім’ї у Сарненському районі.

Емоційним завершенням заходу стали виступи учнів Люхчанської та Стрільської ЗОШ І-ІІІ ст., які представили соціальний театр: міні-виставу «Німий біль» та етюд «Сучасне соціальне рабство».