На виконання розпорядження голови районної державної адміністрації №155 від 29.04.2015 «Про районну програму соціального захисту учасників антитерористичної операції на 2015-2018 роки», зі змінами, повідомляємо, що на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення станом на 02.01.2018 перебуває 447 учасника бойових дій, 1 інвалід війни 2 групи, 5 інвалідів війни 3 групи, 1 учасник війни, які безпосередньо приймали участь в антитерористичній операції, 2 сім’ї загиблих військовослужбовців та одна дитина загиблого військовослужбовця, та користуються пільгами при оплаті житлово-комунальних послуг: інвалідам війни 100% від норм передбачених чинним законодавством, учасникам бойових дій-75%, сім’ям загиблих – 50%, учасникам війни -50 %. Особи, які проживають у будинках, що не мають центрального, газового опалення мають відповідну пільговій категорії процентну знижку вартості палива, в тому числі рідкого, в межах норм, встановлених для продажу населенню.
За даними районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді проведено обстеження умов проживання демобілізованих осіб та членів їх сімей: відвідано та здійснено оцінку потреб у 306 сімей демобілізованих учасників антитерористичної операції, також центр формує формує базу даних дітей учасників АТО віком від 0-18 років для оперативного здійснення надання соціальних послуг за запитом (супровід щодо отримання визначення пільг та соціально-психологічної реабілітації), де станом на 01.12.2017 включено 256 дитини.
Відділ охорони здоров’я інформує, стаціонарне лікування демобілізовані проходять в КЗ «Обласний госпіталь ветеранів війни» РОР смт.Клевань, проліковано 37 учасника АТО, з них 5 прирівняних до інвалідів війни. В КЗ «Сарненська ЦРЛ» стаціонарно проліковано 37 учасника АТО.
Протягом 2017 року на обліку в районному центрі зайнятості перебували 152 демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції. Кожному з них надавався комплекс послуг щодо сприяння працевлаштуванню. В зв’язку з відсутністю підходящої роботи по безробіттю проходили професійне навчання, перенавчання чи підвищення кваліфікації на курсах Державної служби зайнятості 18 учасників АТО. Працевлаштовані 46 осіб, в тому числі 31 - за направленням служби зайнятості, 12 осіб вступили на військову службу за контрактом, троє осіб самостійно за межами області.
Протягом 2014-2017 років по програмі "Турбота" Районного фонду «Допомога» було надано одноразову матеріальну допомогу 235 учасникам антитерористичної операції по на суму 235 000 грн..
На території Сарненського району до органів місцевого самоврядування звернулися із заявами на отримання земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд, індивідуального садівництва та для ведення особистого селянського господарства 363 учасника антитерористичної операції.
З них подано заяв: Сарненська міська рада-255; Люхчанська сільська рада-24; Немовицька сільська рада-10; Тинненська сільська рада-3; Великовербчанська сільська рада-3; Клесівська селищна рада-13; Стрільська сільська рада-7; Ремчицька сільська рада-8; Костянтинівська сільська рада-2; Кричильська сільська рада-4; Степанська селищна рада-20; Тутовицька сільська рада – 3; Селищенська сільська рада-6; Кузьмівська сільська рада-3; Зносицьа- сільська рада-2.
За бюджетною програмою 2505150 «Заходи з психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції та забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням» за напрямом КЕКВ 2282 «Заходи соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної адаптації» протягом 2015-2017 років 9 учасників антитерористичної операції навчалися на «Водіїв автотранспортних засобів категорії В, С». Санаторно-курортним лікуванням протягом 2016 року скористалися 26 учасників антитерористичної операції та один інвалід війни 1 групи, на проходження курсу психологічної реабілітації було направлено шість осіб з числа учасників антитерористичної операції. У 2017 році - 31 особа – 1 інвалід війни 2 групи, 30 учасників бойових дій.
Станом на 01.01.2018 перебувають на обліку для забезпечення житлом 44 особи, з них: 16 учасників бойових дій, 24 учасників антитерористичної операції, 4 інваліда війни третьої групи.