Також дивіться новини на facebook.com

До 100 – річчя державної служби України!

     У 1918 році, вперше в історії України, на законодавчому рівні закріпили функціонування державної служби та статус державного службовця.

     Гетьман України Павло Скоропадський, як адміністратор, вважав побудову професійної державної служби одним із своїх основних завдань. Серед істориків побутує така думка, що державна служба України — найбільше досягнення Гетьманату. Власне, згадують, насамперед, три нормативно-правові акти, що започаткували відповідну традицію в Україні.

     Серед них - Закон про урочисту обітницю урядовців і суддів та присягу військових на вірність Українській державі від 30 травня 1918 року, який визначив обов’язковість складання державним службовцем присяги, що була умовою набуття статусу державного службовця. Так, відповідно до  закону «Про урочисту обітницю урядовців і суддів та присягу військових на вірність Українській Державі», затвердженого 30 травня 1918 року, Павлом Скоропадським, урядовці, що на державній службі цивільних відомств Української Держави, а також ті особи, що мають вступити на цю службу, повинні дати таку обітницю на вірність Українській Державі: «Урочисто обіцяю вірно служити Державі Українській, визнавати її державну владу, виконувати її закони і всіма силами охороняти її інтереси й добробут». Зміст обітниці, її елементи знаходять своє відображення і в теперішній час, зокрема в Законі України «Про державну службу».

     Отже, 30 травня 1918 року можна вважати днем народження національної державної служби. Зі святом вас, державні службовці України!