Також дивіться новини на facebook.com

Цінова ситуація на споживчому ринку області у травні 2018 року

  Цінова ситуація на споживчому ринку області у  травні 2018 року

По області індекс споживчих цін у травні 2018 року порівняно з попереднім місяцем становив 99,9 %.

На споживчому ринку області у травні 2018р. ціни на продукти харчування та безалкогольні напої знизилися на 0,6%. Найбільше подешевшали яйця (на 18,1%). На 6,1–0,1% знизилися ціни на молоко, овочі, цукор, сири, сметану, сало, фрукти, масло, кисломолочну продукцію, яловичину, інші продукти переробки зернових, м’ясо птиці, кондитерські вироби з борошна. Водночас на 2,1–0,2% подорожчали риба та продукти з риби, маргарин та інші рослинні жири, безалкогольні напої, рис, макаронні вироби, кондитерські вироби з цукру, олія соняшникова, свинина, шоколад, хліб.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1,9%, що пов’язано з подорожчанням тютюнових виробів на 2,7% та алкогольних напоїв – на 0,9%.

Ціни (тарифи) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива протягом місяця не змінювалися.

У сфері охорони здоров’я ціни знизилися на 0,3%, що пов’язано з подешевшанням фармацевтичної продукції, медичних товарів та обладнання на 0,5%, разом з тим відбулося подорожчання амбулаторних послуг на 0,3%, послуг лікарень – на 0,1%.

Ціни на транспорт у цілому по групі протягом місяця не змінилися, однак відбулося зростання вартості транспортних послуг на 0,6%, палива та мастил – на 0,4%.

Зростання цін у сфері зв’язку на 0,6% обумовлено подорожчанням вартості послуг інтернету на 2,0%, мобільного зв’язку – на 0,5%.

У сфері відпочинку і культури відбулося підвищення цін на 0,1%, що зумовлено зростанням вартості послуг відпочинку та культури на 3,1%, туристичних послуг – на 0,8%. Разом з тим аудіотехніка, фотоапаратура та обладнання для обробки інформації знизилися в ціні на 0,3%.

 

Головне управління статистики у Рівненській області