- Інструкція з діловодства
- Адміністративно-територіальний розподіл
- Районний бюджет
- Регуляторна діяльність
- Захист прав споживачів
- Відділ цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації та організації діяльності ЦНАП
- Внутрішній аудит
- Доступ до публічної інформації
- Державна служба
- Громадська рада
- Положення про Громадську раду при Сарненській районній державній адміністрації
- Структура громадської ради
- Нормативні документи, що регламентують діяльність громадської ради
- Протоколи засідань громадської ради
- Рішення громадської ради
- Щорічний звіт про роботу громадської ради
- Новини та оголошення
- Про затвердження складу громадської ради при Сарненській райдержадміністрації
- Громадське обговорення
- Звернення громадян
- Конкурс
- Запобігання проявам корупції
- Реєстр виборців
- Державні закупівлі
- Служба у справах дітей
- Управління освіти, культури, охорони здоров’я та спорту
- Соціальний захист
- Архівний відділ
- Соціальне страхування
- Податкова політика
- Протидія домашньому насильству
- Вакансії
- Очищення влади
- Інвестиційний атлас надрокористувача
- Правові консультації
- Протидія торгівлі людьми
- Публічний звіт
- Реєстр наборів відкритих даних, що перебувають у Сарненській райдержадміністрації
- Статистика
- Гід з державних послуг
ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ: СТВОРЕННЯ ТА РОЗВИТОК МІСЦЕВИХ ПОЖЕЖНИХ КОМАНД
Добавлено Адміністратор Пт, 03/08/2018 - 10:19
ОПИС СИТУАЦІЇ
Менська міська територіальна громада, яка має 16 приєднаних сільських рад (33 села) була створена в квітні 2017 року. Ця об'єднана громада має велику кількість периферійних територій та невеликий досвід у використанні механізмів місцевої демократії для захисту прав та інтересів мешканців периферійних сіл.
Згідно з Концепцією реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, до основних повноважень органів місцевого самоврядування базового рівня планується віднести гасіння пожеж.
Понад 60 % усіх пожеж на території Чернігівської області відбуваються у сільській місцевості, при цьому гинуть люди, завдаються значні збитки культурній спадщині, господарства несуть чималі втрати, а тому гостро стоїть питання організації гасіння пожеж саме у сільській місцевості, де існує велика кількість населених пунктів, час прибуття першого підрозділу в які в окремих випадках перевищує максимально допустимі значення (20 хвилин, а це приблизно 15-20 кілометрів по дорогах загального користування).
В Менській громаді, не дивлячись на асиметричну сутність, пожежна частина та рятувальний підрозділ знаходяться у районному центрі - м. Мені. Однак, територія громади досить велика, тут проживають більше 15 тисяч осіб. Менська ОТГ має 19 потенційно небезпечних об'єкті в.
Менсьний ^ Показником успішної територіальної грома-
місьний голова, ди є здатність забезпечити належний рівень
Ггннадій Приманов: надання послуг населенню. У тому числі
захисту у разі загрози або виникнення пожеж чи інших надзвичайних подій і ситуацій. ^
Місцеві пожежно-рятувальні підрозділи створюються з урахуванням можливих ризиків, стану доріг, чисельності населення і таким чином, щоб рятування людей і гасіння пожеж почалось не пізніше ніж через 20 хвилин з моменту виклику.
В грудні 2017 року депутати Менської міської ради прийняли рішення про створення комунальної установи «Місцева пожежна охорона». Установу офіційно зареєстрували 24 січня 2018 року.
Менська громада стала першою громадою Чернігівщини, де з'явилася власна пожежна охорона у складі кількох частин. Установа створена на базі підрозділів пожежно-сторожової охорони, які утримувалися сільськими та селищною радами. Раніше такі підрозділи були практично в кожному селі, але більшість із них не збереглися. Наразі є три пожежні депо: Бірківка, Макошине, Семенівка. Це не покриває всю територію ОТГ, тому особливо актуальним є створення добровільних пожежних частин в інших селах.
Керівник ^ Поява добровільних команд сприятиме
Чернігівського РЦ, зменшенню оперативного часу реагування і Олександр Підгорний: збільшенню ефективності діяльності. Адже
основне завдання місцевого пожежно -рятувального підрозділу - порятунок людей, розвідка пожежі та першочергові заходи з її гасіння. ^
Добровільний пожежно-рятувальний підрозділ - утворення, яке складається з осіб, що виявили бажання брати участь у гасінні пожеж на безоплатній основі. Вони можуть виникнути шляхом самоорганізації населення в громадське об'єднання або ж можуть бути створенні органами місцевого самоврядування за взірцем місцевого пожежно-рятувального підрозділу. Особливі вимоги до членів добровільних підрозділів (громадський об'єднань) можуть встановлювати їхні статути.
Місцевий фермер, ^ Був повний безлад у системі забезпечення Роман Бутенко: послугою. Там фермер пожежу тушить, там
пожежна машина є, але немає бригади -тільки водій. Все таке розбалансоване та хаотичне, що раптом якась надзвичайна ситуація, невідомо хто оперативно буде надавати допомогу. ^
Ініціатором створення добровільного пожежно-рятувального підрозділу в Менській громаді виступив Чернігівський ресурсний центр з розвитку місцевої демократії, який протягом цього процесу забезпечував організаційно-правовий супровід створення добровільної пожежної частини в селі Дягова - проведення зустрічей з місцевими мешканцями та владою, розробку та лобіювання прийняття Положення.
Створення добровільної пожежної частини в селі Дягові розпочали з зустрічей з мешканцями села та місцевими фермерами, обговорення проекту Положення про створення добровільної місцевої пожежної команди в селі Дягове. Далі це Положення було винесено на розгляд чергової сесії Менської міської ради. Наразі процес його прийняття триває.
»
- Запис користувача: Адміністратор
- Login to post comments