Також дивіться новини на facebook.com

Цінова ситуація на споживчому ринку області у червні 2018 року

  По області індекс споживчих цін у червні 2018 року порівняно з попереднім місяцем становив 100,0 %.

На споживчому ринку області у червні 2018р. ціни на продукти харчування та безалкогольні напої знизилися на 0,6%. На 3,6–0,2% знизилися ціни на молоко, сало, фрукти, яйця, олію соняшникову, овочі, рис, шоколад, кондитерські вироби з цукру, сири, м’ясо птиці, цукор, сметану, кисломолочну продукцію, яловичину. Водночас на 1,7–0,2% подорожчали риба та продукти з риби, хліб, маргарин та інші рослинні жири, безалкогольні напої, макаронні вироби, масло, кондитерські вироби з борошна, інші продукти переробки зернових, свинина.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1,9%, що пов’язано з подорожчанням тютюнових виробів на 3,3% та алкогольних напоїв – на 0,1%.

Ціни (тарифи) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива протягом місяця не змінювалися.

У сфері охорони здоров’я ціни зросли на 0,5%, що пов’язано в першу чергу з подорожчанням послуг лікарень на 0,8%, фармацевтичної продукції, медичних товарів та обладнання – на 0,5%, амбулаторних послуг – на 0,3%.

Підвищення цін на транспорт у цілому на 0,9% в основному спричинено подорожчанням проїзду у залізничному пасажирському транспорті на 8,3%. Разом з тим зросла вартість проїзду в автодорожньому пасажирському транспорті на 0,4%, палива та мастил – на 0,3%.

Зростання цін у сфері зв’язку на 0,5% обумовлено подорожчанням вартості місцевого телефонного зв’язку на 4,4%.

У сфері відпочинку і культури відбулося підвищення цін на 0,2%, що зумовлено зростанням вартості туристичних послуг на 3,8%, газет, книжок та канцелярських товарів – на 0,6%. Разом з тим аудіотехніка, фотоапаратура та обладнання для обробки інформації знизилися в ціні на 0,2%.

 

Головне управління статистики у Рівненській області