Також дивіться новини на facebook.com

Цінова ситуація на споживчому ринку області у травні 2019 року

  По області індекс споживчих цін у травні 2019 року порівняно з попереднім місяцем становив 100,7 %.

На споживчому ринку області у травні 2019р. ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 0,5%. Найбільше подорожчали фрукти (на 9,8%). На 2,1–0,4% зросли ціни на маргарин та інші рослинні жири, м’ясо птиці, хліб, масло, інші продукти переробки зернових, кондитерські вироби з борошна, кисломолочну продукцію, макаронні вироби, шоколад, безалкогольні напої, свинину, кондитерські вироби з цукру, цукор, рибу та продукти з риби. Водночас подешевшали яйця на 16,4%, сало, молоко, овочі, рис, сири, яловичина, олія соняшникова – на 5,3–0,2%.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1,7%, що пов’язано з подорожчанням тютюнових виробів на 2,7% та алкогольних напоїв – на 0,7%.

Зниження цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,4% відбулося за рахунок зниження цін на природний газ на 1,4% та скраплений газ – на 0,5%. Разом з тим відбулося підвищення плати на утримання будинків та прибудинкових територій на 0,3%.

У сфері охорони здоров’я ціни зросли на 0,6%, що пов’язано з подорожчанням амбулаторних послуг на 0,6% та фармацевтичної продукції, медичних товарів та обладнання – на 0,6%.

Зростання цін на транспорт у цілому на 2,0% зумовлено в основному подорожчанням палива та мастил на 5,1% та транспортних послуг – на 0,6%.

 
Головне управління статистики у Рівненській області