Також дивіться новини на facebook.com

7 жовтня селище Клесів відсвяткувало свій 116 День народження

7 жовтня 116 річницю з дня заснування відзначило селище Клесів, яке було засноване на початку XX століття, під час спорудження залізниці Київ—Сарни—Ковель. 1902 року за кілька кілометрів від села Клесова збудовано залізничну станцію, яка дістала однойменну назву. Згодом біля станції виросло невелике селище, яке теж стало називатися Клесовим. У 1909 році в ньому налічувалося 15 будинків, 120 жителів. У цей період навколо селища розгорнулись розробки лісів і гранітів.

У вересні 1939 року Червона Армія зайняла Західну Україну. У Клесові було створено волосний комітет. Очолив його М.  Бабій. Клесівський волосний комітет провів у життя рішення Народних Зборів Західної України щодо встановлення Радянської влади, націоналізації великої промисловості, конфіскації поміщицьких земель. На підставі нового адміністративно-територіального поділу у січні 1940 року Клесів став районним центром Ровенської області. Було створено селищну раду, а в селах — сільські ради. Волосний і селянські комітети перестали існуватиНа початку 1940 року в селищі відкрили лікарню, фельдшерсько-акушерський пункт.

В 50—60-х роках у Клесові виросли нові потужні підприємства нерудних матеріалів, реконструйовано діючі. В 1954 році почав працювати кар'єр Львівської залізниці, тоді ж було створено пересувну механізовану колону — ПМК-177 «Поліссяводбуду», яка осушує болота. 1959 року Клесівський лісгосп реорганізували в лісгоспзаг. У 1964 році кар'єр Львівської залізниці перетворили на каменедробарний завод. 1969 року в Клесові пущено ще одне підприємство — каменедробарний завод «Облміжколгоспбуду».

На сьогоднішній день смт. Клесів є одним з найбільш розвинених населених пунктів Рівненського Полісся. Сарненська райдержадміністрація щиро вітає Клесівчан зі святом і бажає селищу Клесів та        його мешканцям добробуту, благополуччя та подальшого процвітання.