- Інструкція з діловодства
- Адміністративно-територіальний розподіл
- Районний бюджет
- Регуляторна діяльність
- Захист прав споживачів
- Відділ цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації та організації діяльності ЦНАП
- Внутрішній аудит
- Доступ до публічної інформації
- Державна служба
- Громадська рада
- Положення про Громадську раду при Сарненській районній державній адміністрації
- Структура громадської ради
- Нормативні документи, що регламентують діяльність громадської ради
- Протоколи засідань громадської ради
- Рішення громадської ради
- Щорічний звіт про роботу громадської ради
- Новини та оголошення
- Про затвердження складу громадської ради при Сарненській райдержадміністрації
- Громадське обговорення
- Звернення громадян
- Конкурс
- Запобігання проявам корупції
- Реєстр виборців
- Державні закупівлі
- Служба у справах дітей
- Управління освіти, культури, охорони здоров’я та спорту
- Соціальний захист
- Архівний відділ
- Соціальне страхування
- Податкова політика
- Протидія домашньому насильству
- Вакансії
- Очищення влади
- Інвестиційний атлас надрокористувача
- Правові консультації
- Протидія торгівлі людьми
- Публічний звіт
- Реєстр наборів відкритих даних, що перебувають у Сарненській райдержадміністрації
- Статистика
- Гід з державних послуг
03 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю
Добавлено Адміністратор Чт, 29/11/2018 - 18:00
Відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю – закономірна й справедлива шана суспільства і нагадування всім про обов'язок перед людьми з обмеженими фізичними можливостями, які потребують постійного захисту і підтримки. Пам'ятаймо, що це не просто категорія людей – це окремі трагедії і життя зі своїми надіями на те, що все колись буде краще.
Одним з основних напрямів роботи Фонду соціального страхування України є турбота про тих людей, які в результаті отриманих на виробництві травм або професійних захворювань стали особами з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва. Останні два роки Фонд працює в особливих умовах, пов'язаних із реформуванням системи соціального страхування, але, незважаючи на ці обставини, продовжує свою успішну діяльність та наочно демонструє, що дійсно є однією з найефективніших організацій у соціальній сфері нашої держави.
Одним з основних напрямів роботи Фонду соціального страхування України є турбота про тих людей, які в результаті отриманих на виробництві травм або професійних захворювань стали особами з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва. Останні два роки Фонд працює в особливих умовах, пов'язаних із реформуванням системи соціального страхування, але, незважаючи на ці обставини, продовжує свою успішну діяльність та наочно демонструє, що дійсно є однією з найефективніших організацій у соціальній сфері нашої держави.
Кожна людина з інвалідністю, яка перебуває на обліку Фонду соціального страхування України, отримує необхідну підтримку, в тому числі одноразову допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності та щомісячну страхову виплату в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого.
Система загальнообов'язкового державного соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань гарантує зазначеній категорії страхові виплати, які здійснює Фонд, та забезпечення широким спектром медико-соціальних послуг, а саме: санаторно-курортним лікуванням, забезпеченням технічними засобами реабілітації, автомобілями, додатковим харчуванням, протезуванням, лікарськими засобами, лікуванням у лікувально-профілактичних закладах, проведенням виплат на постійний сторонній, медичний та побутовий види догляду тощо. Це реальна допомога постраждалим, які частіш за все не в змозі самостійно оплатити витрати на лікування, пройти курс медико-психологічної реабілітації, придбати дорогі технічні засоби медичного призначення, якщо потребу в них визначено висновками медико-соціальної експертної комісії.
Станом на 01 грудня 2018 року в Сарненському відділенні на обліку перебуває 161 особа з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва, з яких 13 – це особи з інвалідністю І групи, 16 – II групи та 132 – III групи.
Фонд разом із відповідними службами охорони здоров'я за призначеннями лікарів забезпечує осіб з інвалідністю повним обсягом медичної допомоги, а саме: утриманням у лікарнях, реабілітаційних та санаторно-курортних закладах, обслуговуванням вузькопрофільними лікарями та лікарями загальної практики, доглядом медичних сестер удома, в лікарні або лікувально-профілактичному закладі, а також забезпеченням осіб з інвалідністю протезно-ортопедичними засобами, необхідними лікарськими засобами, окулярами, слуховими апаратами, спеціальними засобами пересування, зубопротезування тощо.
Потерпілому, який став особою з інвалідністю, періодично, але не рідше одного разу на три роки, а особам з інвалідністю І групи – щорічно, безоплатно за медичним висновком Фонд надає путівку для санаторно-курортного лікування; особам з інвалідністю II групи – раз на два роки; особам з інвалідністю III групи – один раз на три роки. А в разі необхідності періодичність санаторно-курортного лікування для осіб з інвалідністю II і III груп змінюватиметься відповідно до рекомендацій лікарсько-консультативних комісій ЛПЗ, затверджених медико-соціальною експертною комісією. У разі самостійного придбання путівки її вартість компенсує Фонд. Також, крім забезпечення осіб з інвалідністю санаторно-курортними путівками, Фонд компенсує витрати на проїзд до місця санаторно-курортного лікування і назад.
Путівками без лікування забезпечуються особи, які супроводжують осіб з інвалідністю І групи, якщо за висновком МСЕК визначено потребу в такому супроводі. Так, у поточному році за кошти Фонду придбано та видано 8 путівок особам з інвалідністю на загальну суму 109,8 тис. гривень. Вони оздоровлюються в таких санаторіях України, як санаторій «Сартус», «Борисфен», ДП «Клінічний санаторій ім. Пирогова» та інших. Одним із видів медико-соціальних послуг є забезпечення осіб з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва спецавтотранспортом. На сьогодні відділенням Фонду забезпечено спецавтотранспортом 7 осіб з інвалідністю.
З метою підняття особистої самодостатності, віри у власні сили, подолання особистих фізичних меж для подальшої адаптації у суспільстві Фондом проводиться Всеукраїнська спартакіада серед осіб з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва «Сила духу».
Троє осіб з інвалідністю, яким за висновком МСЕК визначено потребу у протезуванні, були направлені до протезних підприємств та забезпечені протезно-ортопедичними виробами за рахунок коштів Фонду. На протезно-ортопедичні вироби з початку року витрачено 110,44 тис. гривень. Загальна сума виплат склала 6173,3 тис. гривень.
Зрозуміло, що Міжнародний день людей з інвалідністю не повинен вважатися святом у традиційному розумінні. Це, насамперед, можливість для суспільства в черговий раз запитати себе, що ж за цей рік зроблено для полегшення і покращення життя цих людей, вирішення проблем і клопотів, з якими вони щодня стикаються і сприймають їх через свій стан значно гостріше й болючіше, ніж здорові люди.
Сарненське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Рівненській області
»
- Запис користувача: Адміністратор
- Login to post comments