Також дивіться новини на facebook.com

До відома населення

     Щороку з настанням весни починається масова торгівля ранньоквітучими видами рослин, у тому числі занесеними до Червоної книги України, які є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення. Відповідно до Закону України «Про Червону книгу України» та Закону України «Про рослинний світ» нагадуємо, що незаконний збір рідкісних ранньоквітучих і таких, що знаходяться під загрозою зникнення видів рослин, занесених до Червоної книги України заборонено! За знищення першоцвітів законодавством України передбачено адміністративну відповідальність, вилучення незаконно здобутого та відшкодування винними збитків , завданих природі внаслідок незаконного зривання кожного екземпляра рослини.
    Відповідно до ст. 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення,  для збирачів червонокнижних рослин передбачено покарання – від 20 до 30 неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно здобутого.  Крім того, ч.2 ст.88-1 Кодексу України  про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність як для продавця об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної книги України, так і для їх покупця. Зокрема, порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної книги України тягне за собою відповідальність у вигляді штрафу від 100 до 215 неоподаткованих мінімумів доходів, тобто від 1700 до 3655 гривень.  
     Перед тим як незаконно зривати квіти варто задуматись не лише про відповідальність перед законом але й про екологічні наслідки.  Зірвавши всього три квітки, знищується 42-60 насінин. Для  прикладу, щоб з насіння підсніжника виросла доросла квітуча рослина, необхідно щонайменше 4-5 років. Первоцвіти – це зникаючі види. Більшість популяцій таких рослин щороку зменшується і головною причиною цього є людське втручання – зривання рослин на букети або знищення місць їх зростання. Екологи попереджають: одного разу знищений в природі вид не відновиться вже ніким і ніколи. Бережімо природу разом.