- Інструкція з діловодства
- Адміністративно-територіальний розподіл
- Районний бюджет
- Регуляторна діяльність
- Захист прав споживачів
- Відділ цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації та організації діяльності ЦНАП
- Внутрішній аудит
- Доступ до публічної інформації
- Державна служба
- Громадська рада
- Положення про Громадську раду при Сарненській районній державній адміністрації
- Структура громадської ради
- Нормативні документи, що регламентують діяльність громадської ради
- Протоколи засідань громадської ради
- Рішення громадської ради
- Щорічний звіт про роботу громадської ради
- Новини та оголошення
- Про затвердження складу громадської ради при Сарненській райдержадміністрації
- Громадське обговорення
- Звернення громадян
- Конкурс
- Запобігання проявам корупції
- Реєстр виборців
- Державні закупівлі
- Служба у справах дітей
- Управління освіти, культури, охорони здоров’я та спорту
- Соціальний захист
- Архівний відділ
- Соціальне страхування
- Податкова політика
- Протидія домашньому насильству
- Вакансії
- Очищення влади
- Інвестиційний атлас надрокористувача
- Правові консультації
- Протидія торгівлі людьми
- Публічний звіт
- Реєстр наборів відкритих даних, що перебувають у Сарненській райдержадміністрації
- Статистика
- Гід з державних послуг
У 2019 році на Рівненщині запрацює ще 11 інклюзивно-ресурсних центрів
Добавлено Адміністратор Вт, 19/03/2019 - 17:30
Минулоріч на Рівненщині створили 22 інклюзивно-ресурсні центри.
Такі заклади вже надають свої навчальні та терапевтичні послуги дітям з особливими освітніми потребами у Дубровицькому, Радивилівському, Сарненському, Зарічненському, Гощанському, Здолбунівському, Рівненському, Дубенському, Корецькому, Острозькому, Костопільському, Рокитнівському, Березнівсьокму районах та в обласному центрі.
Ще 11 запрацює цьогоріч. Про це повідомив голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко на Раді регіонального розвитку за участю Президента України Петра Порошенка. «Дякую Вашій дружині Марині Анатоліївні Порошенко за її інтерес та лобізм в напрямку інклюзивної освіти», - звернувся до Президента Олексій Муляренко.
«Це ще одна характеристика змін в Україні, - наголосив Петро Порошенко. - Скажіть, скільки людей на початку 2014 року знало таке слово як «інклюзія»? Лише лікарі та вчителі. А це абсолютно європейські стандарти. Сьогодні Марина Порошенко «відкрила світ» для 16 тисяч дітей, а потенційно для 700 тисяч. Інклюзія змінила нас. Ми стали по іншому ставитися до таких дітей. Ми будуємо безбар’єрні школи, обираємо спеціальний комунальний транспорт. Цей напрямок абсолютний правильний. Дякую усім, хто долучився до створення такого безбар’єрного середовища».
До слова, інклюзивно-ресурсний центр у Сарнах – поки єдиний навчальний заклад в Україні, де в реабілітації практикують інноваційний метод каністерапію – тактильний контакт з тваринами.
Загалом на Рівненщині інклюзивне навчання організовано у 225 школах, де функціонує 462 навчальні класи, де навчається 582 дитини з особливими освітніми потребами. За чотири останні роки кількість учнів, охоплених інклюзивним навчанням, збільшилося до півтисячі.
З ними працюють логопеди, сурдопедагоги, олігофренопедагоги, вчителі лікувальної фізкультури та психологи. Усі центри оснащені предметно-ігровим і розвивально-корекційним обладнанням.
«Завдяки реформі в галузі освіти та реалізації програми впровадження інклюзивної освіти, на Рівненщині вже більше 580 дітлахів з особливими освітніми потребами відвідують навчальні заклади разом з іншими дітьми. Плідна робота у цьому напрямі свідчить про успішне реформування інклюзивної освіти в масштабах країни», - зазначає Олексій Муляренко.
Окрім цього, для супроводу дітей введено 283 посади асистентів вчителів. А це у 6 разів більше, ніж у попередньому навчальному році.
Нагадаємо, головні завдання ІРЦ − проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку, надання кваліфікованого супроводу при роботі з дитиною.
»
- Запис користувача: Адміністратор
- Login to post comments