№ 182 від 31 травня 2019 року "Про проведення комплексної інвентаризації місць накопичення непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин"

31 травня 2019 року                                                                                   № 182

Про проведення комплексної
інвентаризації місць накопичення
непридатних до використання
хімічних засобів захисту рослин

Відповідно до Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про відходи», «Про пестициди і агрохімікати», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», постанови Кабінету Міністрів України від 27.03.1996 № 354 «Про затвердження Порядку вилучення, утилізації, знищення та знешкодження непридатних або заборонених до використання пестицидів і агрохімікатів та тари від них», розпорядження Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 № 117-р «Про затвердження Національного плану управління відходами до 2030 року» і Порядку проведення комплексної інвентаризації місць накопичення заборонених і непридатних до використання в сільському господарстві хімічних засобів захисту рослин, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики України, Міністерства екології та природних ресурсів України, Міністерства охорони здоров'я України від 18.10.2001 № 315/376/412, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.11.2001 за № 951/6142, на виконання доручення першого заступника голови Рівненської облдержадміністрації від 23.05.2019 № 64/01-61/19, з метою отримання повних та достовірних даних щодо місць та обсягів накопичення непридатних до застосування та заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин (далі ХЗЗР), моніторингу ситуації щодо стану їх зберігання, оцінки ризиків для здоров’я людей та навколишнього середовища:

1. Затвердити склад районної комісії з проведення інвентаризації місць накопичення заборонених і непридатних до використання в сільському господарстві хімічних засобів захисту рослин (далі комісія) згідно додатку.

2. Комісії:

- організувати проведення до 30 червня 2019 року комплексної інвентаризації місць накопичення непридатних ХЗЗР з визначенням фактичної кількості непридатних ХЗЗР, умов їх зберігання та обсягів можливого негативного впливу на довкілля;

- забезпечити координацію та контроль за роботою інвентаризаційних комісій підприємств установ і організацій в частині повної, достовірної та детальної інформації під час складання інвентаризаційних актів, а також оперативне вжиття заходів щодо усунення виявлених у ході інвентаризації недоліків;

- подати до 05 липня 2019 року до департаменту екології та природних ресурсів Рівненської облдержадміністрації для узагальнення зведені дані щодо умов та стану зберігання заборонених і непридатних до використання в сільському господарстві хімічних засобів захисту рослин та один екземпляр оригіналу інвентаризаційних актів.

3. Рекомендувати власникам непридатних до використання ХЗЗР та місцевим радам, на території яких наявні безхазяйні непридатні ХЗЗР, провести до 30 червня 2019 року комісійне обстеження місць зберігання непридатних ХЗЗР та скласти акти інвентаризації у відповідності до Порядку проведення комплексної інвентаризації місць накопичення заборонених і непридатних до використання в сільському господарстві хімічних засобів захисту рослин, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики України, Міністерства екології та природних ресурсів України, Міністерства охорони здоров'я України від 18.10.2001 № 315/376/412, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.11.2001 за № 951/6142, а також забезпечити належне зберігання непридатних ХЗЗР до повного їх вивезення з території району.

4. Визнати таким, що втратило чинність розпорядження голови райдержадміністрації від 12 травня 2017 року № 193 «Про проведення комплексної інвентаризації місць накопичення непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин».

5. Контроль за виконанням розпорядження покласти на першого заступника голови райдержадміністрації Назарця І.П.

Голова адміністрації                                                                               Я.ЯКОВЧУК

до розпорядження голови

31.05.2019 № 182

Склад

районної комісії з проведення інвентаризації

місць накопичення заборонених і непридатних до використання                                     в сільському господарстві хімічних засобів захисту рослин

Назарець Іван                      - перший заступник голови райдержадміністрації,

Петрович                                голова комісії;

Боротюк Петро                   - начальник відділу агропромислового розвитку

Миколайович                        райдержадміністрації, заступник голови комісії.

Члени комісії:

Артемишин Павло             - начальник відділу державного нагляду за

Миколайович                        дотриманням санітарного законодавства

Сарненського районного управління

головного управління Держпродспоживслужби

в Рівненській області (за згодою);

Мунько Катерина              - головний спеціаліст - державний інспектор

Пименівна                             з охорони навколишнього природного середовища

Державної екологічної інспекції Поліського округу

(за згодою).