Цінова ситуація на споживчому ринку області у квітні 2019 року

По області індекс споживчих цін у квітні 2019 року порівняно з попереднім місяцем становив 100,7 %.

На споживчому ринку області у квітні 2019р. ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,0%. Найбільше подорожчали овочі (на 11,9%), зокрема капуста білокачанна – на 42,8%, цибуля – на 27,6%, морква – на 13,6%, буряк – на 10,0%, картопля – на 5,5%. На 2,6–0,2% зросли ціни на маргарин та інші рослинні жири, свинину, хліб, сметану, сири, яловичину, макаронні вироби, кондитерські вироби з борошна, олію соняшникову, цукор, рибу та продукти з риби, кондитерські вироби з цукру, шоколад, безалкогольні напої, рис, м’ясо птиці, кисломолочну продукцію. Водночас подешевшали яйця на 15,0%, молоко, масло, сало, фрукти, інші продукти переробки зернових – на 0,7–0,1%.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1,2%, що пов’язано з подорожчанням тютюнових виробів на 2,1% та алкогольних напоїв – на 0,3%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,4% відбулося головним чином за рахунок підвищення тарифів та цін на утримання будинків та прибудинкових територій на 2,4%, водопостачання – на 1,7%, каналізації – на 1,6%, утримання та ремонт житла – на 1,2%.

У сфері охорони здоров’я ціни зросли на 0,2%, що пов’язано з подорожчанням амбулаторних послуг на 0,6% та фармацевтичної продукції, медичних товарів та обладнання – на 0,1%.

Зростання цін на транспорт у цілому на 0,8% зумовлено в основному подорожчанням палива та мастил на 2,4%.

У сфері зв’язку ціни зросли на 1,1%, що пов’язано з подорожчанням мобільного зв’язку на 3,1%.

Головне управління статистики у Рівненській області