Сарненщина готується до відзначення 66-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні

Наближається один з найвагоміших і найвизначніших днів в історії нашої держави – День Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941 – 1945 років.  Цей день навічно вписаний в світову історію, в літопис нашої держави. В Україні значущість цієї події була засвідчена на законодавчому рівні, прийняттям 20 квітня 2000 року Закону України «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років». Вищезазначений закон визначає що Перемога у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років справила вирішальний вплив на весь хід Другої світової війни і тепер нашим святим обов’язком є збереження пам'яті про захисників Вітчизни, постійне піклування про ветеранів Великої Вітчизняної війни та жертв нацизму.
     Особливо урочисто відзначається День перемоги й на Сарненщині. Так, на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 березня 2011 року № 241-р «Про заходи з підготовки та відзначення 66-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років», відповідного розпорядження голови обласної державної адміністрації від 19 квітня 2011 року № 206 затверджено план районних заходів з підготовки та відзначення в районі 66-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років.
     Основними заходами є проведення урочистостей з відзначення подій Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років. Традиційно 9 травня на площі біля Меморіалу Військової Слави відбудеться святковий мітинг за участю представників влади району, трудових колективів підприємств, організацій та установ району, ветеранів Великої Вітчизняної війни. Відповідні урочистості та покладання квітів пройдуть і в інших населених пунктах району. Також, напередодні свята будуть відбуватися культурно-мистецькі заходи, святкові концерти, зокрема, 8 травня на центральній площі міста Сарни запланована концертна програма за участю аматорів сцени району та низка розважальних заходів для дітей.
     Окрім того, заплановані зустрічі керівників органів виконавчої влади та посадових осіб органів місцевого самоврядування з ветеранами війни, членами сімей загиблих, жертвами нацистських переслідувань за місцем проживання, в лікарнях, пансіонатах, а також територіальних закладах системи соціального захисту. Будуть організовані виставки творів мистецтв, фотографій та плакатів воєнних років, документів та архівних матеріалів у музеях, мемуарної та історичної літератури в бібліотеках, проведення творчих зустрічей. У загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах району будуть проведені тематичні уроки історії, години спілкування, виховні години із запрошенням ветеранів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років. У ці святкові дні, організовано волонтерські загони, які відвідують ветеранів і по можливості допомагають по господарству.
     Також, у зв’язку з підготовкою до відзначення в районі 66-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941 – 1945 років, було організовано заходи з упорядкування та утримання у належному стані меморіалів, пам’ятників, музеїв, братських могил та інших місць поховань загиблих захисників Вітчизни та мирного населення, меморіальних дошок, музеїв, кімнат бойової слави.

Сектор з питань внутрішньої політики
та зв’язків з громадськістю
апарату райдержадміністрації