В райдержадміністрації відбулася робоча нарада в рамках створення біосферного резервату «Прип’ятське Полісся»

22 січня в райдержадміністрації відбулася робоча нарада в рамках створення транскордонного біосферного резервату «Прип’ятське Полісся». Участь у роботі наради взяв перший заступник голови райдержадміністрації Іван Назарець.
   В рамках наради представники Сарненського, Володимирецького та Дубровицького районів були ознайомлені з проектом «Полісся-дика природа без кордонів» та пропозицією створення транскордонного біосферного резервату «Прип’ятське Полісся» в межах проектного регіону.
    Головною метою даного Проекту  є створення в одному з найбільших природних районів у центрі Європи природну систему, екологічно спроможну формувати ландшафт та забезпечувати ефективну охорону біорізноманіття. Одним із ключових проектних завдань є створення на території Прип’ятського Полісся транскордонного українсько-білоруського біосферного резервату. В Українській частині – це прикордонні з Білоруссю райони Житомирської, Рівненської і Волинської областей.
    Основними перевагами для громад у разі створення біосферного резервату названо:
    - визнання високої природної та історико-культурної спадщини на світовому рівні – дасть поштовх для залучення іноземних інвестицій у регіон;
    - збереження природного середовища і його складових, соціально важливих для людей: водозахисні ліси, ягідники, грибні місця, багаті пасовища та сінокоси тощо;
    -  стале природокористування, що забезпечить збереження природного ресурсу для майбутніх поколінь;
    - розвиток зеленого туризму; - виробництво екологічно чистої місцевої продукції, розвиток ремісництва, місцевих промислів;
    - розвиток транскордонних україно-білоруських відносин: спільні тематичні фестивалі, ярмарки, співпраця між навчальними закладами тощо;
    - впровадження соціально-екологічних проектів.