№ 33 від 13 лютого 2020 року "Про розвиток фізичної культури та спорту в Сарненському районі у 2019 році "

13 лютого 2020 року                                                                                                  № 33

Про розвиток фізичної культури та спорту в Сарненському районі у 2019 році

Відповідно до Закону України «Про фізичну культуру і спорт», Указу Президента України від 28.09.2004 № 1148/2004 «Про Національну доктрину розвитку фізичної культури і спорту», постанови Кабінету Міністрів України від 01.03.2017 № 115 «Про затвердження Державної цільової соціальної програми розвитку фізичної культури і спорту на період до 2020 року», на виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 02.08.2017 № 422 «Про Програму розвитку фізичної культури і спорту в Рівненській області на період до 2020 року», з метою ефективного розвитку фізичної культури і спорту, пропаганди здорового способу життя, створення умов для всебічного гармонійного розвитку людини, формування патріотичних почуттів у жителів Сарненського району, схвалено розпорядженням голови районної державної адміністрації від 01.09.2017 № 379 та затверджено рішенням сесії районної ради від 10.11.2017 № 527 Програму розвитку фізичної культури і спорту в Сарненському районі на 2018-2020 роки.

На реалізацію заходів Програми розвитку фізичної культури і спорту в Сарненському районі у 2019 році в районному бюджеті були затверджені та профінансовані видатки в сумі 929,0 тис.грн. (у 2018 році - 618,0 тис.грн.), з них: на районну федерацію футболу - 380,0 тис.грн., районну федерацію волейболу - 60,0 тис.грн., районну федерацію баскетболу - 135,0 тис.грн., районну федерацію шахів - 10,0 тис.грн., районну федерацію греко-римської та вільної боротьби - 35,0 тис.грн., ФК «Маяк» м.Сарни - 200,0 тис.грн.,               БК «Маяк» м.Сарни - 75,0 тис.грн., районну організацію ВФСТ «Колос» -               34,0 тис.грн.

З метою забезпечення виконання Програми та створення сприятливих умов для розвитку масового спорту за місцем проживання та у місцях масового відпочинку населення, у районі зареєстровані 11 міських спортивних клубів та 21 сільський (селищний) спортивний клуб. З 21 сільського (селищного) спортивного клубу юридично зареєструвалися 16 клубів. Крім того, державну реєстрацію здійснили спортивні федерації футболу, волейболу, баскетболу, шахів, панкратіону, греко-римської та вільної боротьби.

Відділом освіти, молоді та спорту райдержадміністрації проведено          75  районних спортивно-масових заходів серед різних верств населення та забезпечено участь команд району у 80 обласних змаганнях.

В районі створені сприятливі умови для розвитку масового спорту за місцем проживання та у місцях масового відпочинку населення. Фізкультурно-оздоровчою та спортивно-масовою роботою охоплено 9,8 відсотків від усіх жителів району. Різними видами фізкультурно-оздоровчої роботи займається 9,9  тис. осіб.

Разом з тим, не забезпечено виконання Програми розвитку фізичної культури та спорту в Сарненському районі на 2018-2020 роки в частині участі футбольної команди у чемпіонаті району з футболу 2019 року виконавчим комітетом Ремчицької сільської ради. Не вирішено питання участі у чемпіонаті району з волейболу сезону 2019-2020 років команд Вирівської, Костянтинівської, Ремчицької, Тутовицької та Любиковицької сільських рад.

Заслухавши інформацію головного спеціаліста відділу культури, молоді та спорту Сарненської районної державної адміністрації Михайлицького В.О. про стан розвитку фізичної культури та спорту в Сарненському районі у 2019 році:

1. Роботу щодо організації розвитку фізичної культури та спорту в Сарненському районі в 2019 році визнати задовільною.

2. Відділу освіти райдержадміністрації активізувати позакласну спортивну роботу, забезпечивши, починаючи з 01 вересня 2020 року, не нижче загальнодержавних показників рівень охоплення фізкультурно-оздоровчою та спортивно-масовою роботою учнів закладів загальної середньої освіти;

3. Відділу культури, молоді та спорту райдержадміністрації забезпечити участь команд району в обласних змаганнях згідно календарного плану спортивно-масових заходів у 2020 році.

4. Рекомендувати виконкомам міської, селищних та сільських рад:

4.1 забезпечити участь команд у чемпіонаті району з футболу сезону     2020 року;

4.2 активізувати участь команд у ХVІІ районній спартакіаді серед спортивних клубів та колективів фізичної культури у 2020 році.

5. Рекомендувати виконкомам Вирівської, Ремчицької, Костянтинівської, Тутовицької, Любиковицької сільських рад створити волейбольні команди та взяти участь у ХVІІІ чемпіонаті району з волейболу сезону 2020-2021 років.

6. Рекомендувати голові районної організації Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос» агропромислового комплексу України ініціювати створення нових колективів фізичної культури на підприємствах, організаціях, установах з метою охоплення фізкультурно-оздоровчою та спортивно-масовою роботою працівників.

7. Виконавцям про хід виконання розпорядження інформувати відділ культури, молоді та спорту райдержадміністрації до 01 листопада 2020 року.

8. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови райдержадміністрації відповідно до розподілу функціональних повноважень.

Голова адміністрації                                                              Олександр КОХАН