ДІЯЛЬНІСТЬ СПОСТЕРЕЖНОЇ КОМІСІЇ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Спостережна комісія Сарненської районної державної адміністрації  утворена відповідно до розпорядження голови Сарненської  районної державної адміністрації від  06.05.2021  року  № 172 "Про спостережну комісію Сарненської районної державної адміністрації" строком на 3 роки.

У своїй діяльності спостережна комісія  керується Конституцією України, Кримінальним, Кримінально-виконавчим кодексами України, Законом України «Про місцеві державні адміністрації», постановою Кабінету Міністрів України від 01.04.2004 № 429 (із змінами), іншими актами законодавства.

Основними завданнями спостережної комісії є організація  та здійснення  громадського  контролю за дотриманням прав, основних  свобод і законних інтересів засуджених осіб та осіб, звільнених від відбування покарання; організація виховної роботи з особами, умовно-достроково звільненими від відбування покарання та громадського контролю за їх поведінкою протягом невідбутої частини покарання.

Протягом І півріччя 2021 року організація роботи комісії здійснювалася відповідно до затвердженого плану роботи спостережної комісії райдержадміністрації на І півріччя 2021 року. Організаційною формою роботи спостережної комісії є засідання. Рішення комісії згідно порядку денного приймалися колегіально, відкритим голосуванням. Всі засідання спостережної комісії були оформлені постановами та підписані головою комісії.          Протягом звітного періоду спостережною комісією проведено 6 засідань (1 з них на території ДУ «Катеринівська виправна колонія (№46)», за результатами яких було прийнято 6 постанов, підготовлено 6 протоколів за 20 матеріалами, а саме:

- 15 матеріалів щодо умовно-дострокового звільнення засуджених;

- 4 матеріали щодо заміни невідбутої частини покарання більш м’яким покаранням у виді обмеження волі;

- 1 матеріал щодо зміни умов тримання шляхом переведення із виправної колонії середнього рівня безпеки до приміщень камерного типу виправної колонії максимального рівня безпеки згідно ст. 101 ч.3 КВК України.

До Сарненського районного суду направлено 9 клопотань спостережної комісії щодо:

- розгляду матеріалів про умовно-дострокове звільнення засуджених;
- розгляду матеріалів на засуджених щодо невідбутої частини покарання більш м’яким покаранням у виді обмеження волі.

30 червня 2021 року у ДУ «Катеринівській виправній колонії (№ 46)» відбулось виїзне засідання спостережної комісії райдержадміністрації під керівництвом першого заступника голови райдержадміністрації  – голови спостережної комісії за участю керівництва колонії, інших зацікавлених осіб.

В ході роботи члени комісіїознайомились з умовами відбування покарання засуджених в приміщеннях камерного типу сектору максимального рівня безпеки установи, а також засуджених в арештному домі, із функціонуванням банно-прального комбінату установи, відділенням соціально-психологічної служби №9 установи, приміщенням їдальні (умови приготування та прийому їжі, варочним господарством), виробництвом установи (дільниця ручного обробітку каменю, деревообробний цех, цех механічної різки каменю, виготовлення паливних брикетів, майстерня по металу), кімнатою побачень, діяльністю парникового господарства установи.

З метою інформування громадськості, інформація про відвідування установи, оприлюднена на офіційному веб-сайті райдержадміністрації 01.07.2021.

Робота спостережноїкомісіїрайдержадміністрації і надалі буде спрямована на неухильневиконанняпокладених на неїзавдань.

Голова спостережної комісії,
Перший заступник голови
райдержадміністрації                                                             Людмила МАРИНІНА