Аварійно-небезпечну ділянку траси Н-25 на Рівненщині обладнали «миготливими» ліхтарями

Завершився ремонт ділянки траси Н-25 біля села Рокитне Рівненського району в рамках проекту "Велике будівництво". На відрізку траси Городище-Рівне-Старокостянтинів встановили сонячні панелі. Також світловими вставками розмічальними дорожніми (ВРД) додатково обладнали острівки безпеки та пішохідні переходи.
Вставки вбудовані прямо в дорогу. Вони миготять уночі, освітлюючи пішохідний перехід і привертаючи особливу увагу водія. Як наслідок – зменшується кількість аварій у зонах підвищеного ризику.
Як розповіли у Службі автомобільних доріг у Рівненській області, конструкція ВРД виготовлена у вигляді напівсфери. При потраплянні світла в елемент, відбувається його викривлення та освітлення елементу на 360°. Акумулятори розміточних вставок заряджаються від мінімального сонячного світла – для економії енергії.
У світовій практиці пасивне освітлення визнане ефективним методом підвищення безпеки на дорогах.
Як працюють вставки розмічальні дорожні на Рівненщині дивіться у відео