Обговорили питання щодо організації роботи закладів ресторанного господарства в літній період

З настанням літа з’являється реальна загроза виникнення і поширення захворювань на гострі кишкові інфекції. Спека провокує ріст інфекційних захворювань, а це сальмонельоз, дизентерія та гострий ентероколіт. За неправильного зберігання їжі мікроби розмножуються дуже швидко, тому в цю спекотну пору року треба бути особливо обережними та пильно стежити за якістю продуктів харчування, які ми споживаємо, неухильно дотримуватись правил особистої гігієни.
      Велика відповідальність в цьому плані покладається на заклади, що організовують громадське харчування. З метою недопущення поширення інфекційних захворювань і отруєнь в закладах ресторанного господарства району в літній період головою Сарненської райдержадміністрації затверджено відповідний план заходів. Основні його положення обговорювали й під час наради, що відбулася в райдержадміністрації під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Інни Наумович, за участю заступника голови райдержадміністрації Тетяни Сухаревої, головного Державного санітарного лікаря Сарненського району Олександра Войнеловича, керівників окремих структурних підрозділів райдержадміністрації, власників закладів ресторанного господарства району.
       В ході наради Олександр Войнелович вкотре нагадав присутнім про небезпечні групи кишкових інфекцій та шляхи мікробного забруднення харчових продуктів, серед яких: транспортування продуктів харчування неспеціалізованими транспортними засобами, недотримання належного температурного режиму при зберіганні та обробці харчів, не належне дотримання правил особистої та виробничої гігієни та інше. Заступник голови райдержадміністрації Тетяна Сухарева наголосила керівникам закладів харчування про необхідність здійснення особливо ретельного контролю за дотриманням вимог санітарного законодавства в організації харчування при проведенні випускних вечорів, а також про посилення контролю за продажем алкоголю та тютюнових виробів неповнолітнім. Про легалізацію робочих місць в районі вела мову начальник відділу праці та соціально-трудових відносин управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Валентина Дриганець.
      Насамкінець заступник голови райдержадміністрації Інна Наумович, підсумовуючи все сказане, закликала присутніх керівників докласти максимум зусиль для усунення недоліків, виявлених в роботі їх закладів та належно дотримуватись правил торгівлі.

Сектор з питань внутрішньої політики
та зв’язків з громадськістю
апарату райдержадміністрації