Торгівля заборонена…

Враховуючи спекотну погоду, яка спостерігається в Україні із середини травня та беручи до уваги різкий ріст харчових отруєнь, захворювань на холеру, очікується можливе ускладнення епідеміологічної ситуації на території Рівненської області та зокрема в Сарненському районі.
   Так, як значна частина населення здійснює закупівлю харчових продуктів на ринках району, а перевірки, які проводяться на ринках свідчать, що торгівля продовольчими товарами здійснюється в антисанітарних умовах: із землі, на відкритому повітрі, за відсутності холодильного обладнання, умов для миття овочів і фруктів, постійна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Сарненської райдержадміністрації 6 червня 2011 року вирішила заборонити реалізацію продуктів харчування без холодильного обладнання на ринках, в тому числі по сільських населених пунктах, де щотижнево функціонують так звані «виїзні ринки».

Враховуючи вищевказане та аби уникнути непорозумінь з районними контролюючими службами звертаємось до субєктів господарської діяльності, які здійснюють торгівлю на виїзних стихійних ринках, з проханням припинити реалізацію продуктів харчування в літній період, без холодильного обладнання.
   Крім того, звертаємо увагу керівників закладів торгівлі на те, що всі товари та продовольча сировина повинні надходити для реалізації лише при наявності необхідних супровідних документів, що засвідчують їх якість і безпеку відповідно до вимог чинного законодавства (сертифікати відповідності, посвідчення якості й інші). З метою уникнення поширення  інфекційних захворювань, харчових отруєнь просимо реалізовувати швидкопсуючі продукти харчування лише за наявності холодильного обладнання. Адже жодні прибутки та матеріальні цінності не варті людського здоров’я та життя.

Сектор з питань внутрішньої політики
та зв'язків з громадськістю апарату райдержадміністрації