Держслужбовці та правоохоронці Сарненщини відзначили Всесвітній День донора добровільною здачею крові

Щорічно 14 червня відзначається Всесвітній день донора крові. У травні 2005 року під час Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я міністри охорони здоров’я країн світу одностайно прийняли заяву про підтримку добровільного донорства крові. У своїй резолюції вони постановили щорічно проводити Всесвітній день донора крові 14 червня. Метою цієї щорічної події є заклик більшого числа людей до донорства.
      Потреба у донорстві зростає з кожним роком. Однак, нині в Україні відзначається спад донорського руху. А кров так необхідна для лікування важко хворих людей, багато з яких - діти. Наша область не залишилася осторонь цієї проблеми, для сприяння вирішення цього важливого питання у липні минулого року за підтримки голови облдержадміністрації Василя Берташа стартувала акція «Подаруй можливість жити». На лікування дітей, хворих на рак, вже зібрано 330 тисяч гривень. А з 10 червня цього року в області розпочалася акція для донорів крові, адже кров, як і гроші, вкрай необхідна таким дітям. Нагадаємо, що цей проект є безстроковий і кожен бажаючий в будь який час може долучитися до нього.
      Сарненський район теж долучився до вищезазначеної акції ще в жовтні минулого року. Продовжуючи цю традицію з ініціативи голови райдержадміністрації Анатолія Остапчука та з нагоди відзначення Всесвітнього дня донора посадовці нашого району на чолі з головою райдержадміністрації, безоплатно поповнили ряди донорів Сарненщини, щоб вкотре привернути увагу громадськості до цієї проблеми. Естафету доброчинності підтримали також працівники міліції на чолі з начальником райвідділу міліції Василем Буриком. Всього в цей день до акції долучилося більше двадцяти добровольців. Своїм прикладом представники районної влади та правоохоронці пропагують донорство як благородну і почесну місію, яка дозволяє зберегти життя хворим.
      Донором може бути кожна здорова людина у віці від 18 років, незалежно від статі та професії. Медики запевняють, що для здорової людини донорство не шкідливе. Поповнюйте лави донорів, даруйте часточку здоров’я іншим!

Сектор з питань внутрішньої політики
та зв’язків і з громадськістю
апарату райдержадміністрації