- Інструкція з діловодства
- Адміністративно-територіальний розподіл
- Районний бюджет
- Регуляторна діяльність
- Захист прав споживачів
- Відділ цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації та організації діяльності ЦНАП
- Внутрішній аудит
- Доступ до публічної інформації
- Державна служба
- Громадська рада
- Положення про Громадську раду при Сарненській районній державній адміністрації
- Структура громадської ради
- Нормативні документи, що регламентують діяльність громадської ради
- Протоколи засідань громадської ради
- Рішення громадської ради
- Щорічний звіт про роботу громадської ради
- Новини та оголошення
- Про затвердження складу громадської ради при Сарненській райдержадміністрації
- Громадське обговорення
- Звернення громадян
- Конкурс
- Запобігання проявам корупції
- Реєстр виборців
- Державні закупівлі
- Служба у справах дітей
- Управління освіти, культури, охорони здоров’я та спорту
- Соціальний захист
- Архівний відділ
- Соціальне страхування
- Податкова політика
- Протидія домашньому насильству
- Вакансії
- Очищення влади
- Інвестиційний атлас надрокористувача
- Правові консультації
- Протидія торгівлі людьми
- Публічний звіт
- Реєстр наборів відкритих даних, що перебувають у Сарненській райдержадміністрації
- Статистика
- Гід з державних послуг
День соціальної справедливості
Добавлено Адміністратор Пн, 20/02/2012 - 22:00
Резолюцією Організації Об’єднаних націй, прийнятою 62-ю сесією Генеральної Асамблеї ООН, запроваджено, починаючи з 2009 року, щорічне відзначення 20 лютого Всесвітнього Дня соціальної справедливості. У документі підкреслюється, що соціальний розвиток і соціальна справедливість – необхідні умови підтримки миру і безпеки як всередині кожної окремої країни, так і у взаємовідносинах між ними.
Українська держава підтверджує свою прихильність до загальновизнаних у світі принципів соціальної справедливості та активного впровадження в життя політики і стратегій, спрямованих на її забезпечення. Адже і влада і громадськість сьогодні добре розуміють, що утвердження соціальної справедливості – доленосне завдання незалежної України. Без цього нам не здолати кризових явищ останніх років, не досягнути цивілізованого життя.
Відтак на цьому шляху уже зроблені перші спільні кроки. Президент України Віктор Янукович підтримав пропозицію Федерації професійних спілок України щодо відзначення Всесвітнього дня соціальної справедливості та підписав Указ № 1021/2011, згідно з яким в Україні щороку 20 лютого відзначатимуть День соціальної справедливості. Відзначення цього дня на державному рівні сприятиме акцентуванню уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання, громадських організацій на вирішенні питань соціальної справедливості та соціального захисту, подолання бідності, забезпечення повної зайнятості, гідної праці, гендерної рівності, соціального добробуту і в цілому у соціальній справедливості для всіх громадян України.
Над втіленням в життя принципів соціальної справедливості працює й Уряд нашої держави. 12 січня під час зустрічі з Головою Федерації профспілок України Юрієм Куликом Прем'єр-міністр України Микола Азаров підтримав ініціативу профспілок оголосити 2012-й роком соціальної справедливості. «Уряд серйозно працює над проблемою надмірного розриву і дуже сильного розшарування доходів населення, особливо за останні 20 років. Неуважне ставлення до цієї проблеми призвело до зростання соціального невдоволення. Люди не розуміють, як можуть так серйозно - у десятки разів - відрізнятися доходи громадян. І тому Уряд приймає спеціальні рішення щодо вирівнювання доходів, їх збільшення, і ми розраховуємо на допомогу профспілок, яка дозволить більш справедливо перерозподіляти національні багатства через різні форми заохочення та стимулювання. Ми повинні в найближчі п'ять років значно скоротити цей розрив», - сказав під час зустрічі Микола Азаров. Окрім того, на одному із засідань Кабінету Міністрів, аналізуючи національну проблему стосовно надмірної диспропорції доходів. Глава Уряду запропонував виробити систему дій для ліквідації такої диспропорції. За словами Миколи Азарова, з цією метою упродовж 2012 року, зокрема, посадові оклади бюджетників підвищуватимуться шість разів поспіль, за рік вони повинні зрости на 19%.
Та, не зважаючи на кроки, зроблені владою в напрямку покращення соціального становища громадян, в суспільстві, на жаль, все ж панують протестні настрої, які здебільшого штучно «підігріті».
Ось декілька цифр, які яскраво ілюструють реалізацію державної політики у сфері соціального захисту населення в конкретному районі.
Сарненський район є дотаційним на 80 %. Це означає, що 80 %, коштів, які надходять в район для підтримки та функціонування наших шкіл, ФАПів та інших закладів бюджетної сфери - це реальний продукт вироблений в іншому регіоні держави та спрямований до нашого району через перерозподіл державного бюджету. Так, у 2011 році в Сарненський район надійшло дотацій вирівнювання 148 млн. 205,7 тис. грн. та додаткових дотацій – 5млн 750,5 тис. грн., субвенцій державного бюджету на надання пільг та субсидій населенню на житлово-комунальні послуги, державну допомогу сім’ям з дітьми – 138 млн. 505,4 тис. грн., які забезпечили вчасно і в повному обсязі виплату заробітних плат працівникам бюджетної сфери, яких у нас 7,3 тис. чол., виплату пенсій 25,4 тис. чол., допомоги через центр зайнятості 3656 чол. непрацюючим, соціально-незахищеним верствам населення 13,2 тис.чол., яким нараховано і виплачено більше 111 млн.грн державних допомог для 1511 сімей виплачено 970 тис.грн. субсидій. Окрім того, згідно Чорнобильського законодавства призначено 11,2 тис. компенсацій на 47,7 млн.грн. 9,6 млн.грн. відшкодовано організаціям - надавачам послуг пільговій категорії.
Це дозволяє зробити висновок, що не дивлячись на складний фінансовий стан, держава в 2011 році повністю виконала свої зобов’язання щодо соціального захисту громадян.
Інна НАУМОВИЧ,
заступник голови Сарненської райдержадміністрації
»
- Запис користувача: Адміністратор
- Login to post comments