- Інструкція з діловодства
- Адміністративно-територіальний розподіл
- Районний бюджет
- Регуляторна діяльність
- Захист прав споживачів
- Відділ цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації та організації діяльності ЦНАП
- Внутрішній аудит
- Доступ до публічної інформації
- Державна служба
- Громадська рада
- Положення про Громадську раду при Сарненській районній державній адміністрації
- Структура громадської ради
- Нормативні документи, що регламентують діяльність громадської ради
- Протоколи засідань громадської ради
- Рішення громадської ради
- Щорічний звіт про роботу громадської ради
- Новини та оголошення
- Про затвердження складу громадської ради при Сарненській райдержадміністрації
- Громадське обговорення
- Звернення громадян
- Конкурс
- Запобігання проявам корупції
- Реєстр виборців
- Державні закупівлі
- Служба у справах дітей
- Управління освіти, культури, охорони здоров’я та спорту
- Соціальний захист
- Архівний відділ
- Соціальне страхування
- Податкова політика
- Протидія домашньому насильству
- Вакансії
- Очищення влади
- Інвестиційний атлас надрокористувача
- Правові консультації
- Протидія торгівлі людьми
- Публічний звіт
- Реєстр наборів відкритих даних, що перебувають у Сарненській райдержадміністрації
- Статистика
- Гід з державних послуг
На Сарненщині розпочинається активна боротьба з нелегальним бізнесом
Добавлено Адміністратор Пн, 02/04/2012 - 15:41
Ситуація з незаконним видобутком бурштину, заготівлею металобрухту, діяльністю нелегальних пилорам та ігрових автоматів на Сарненщині вже давно болюча тема для місцевої влади, так і для громади. За словами голови райдержадміністрації Анатолія Остапчука, у районі налічується велика кількість приватних пилорам, більшість з яких не зареєстровані як суб’єкт підприємницької діяльності. Всі інші працюють собі «на кишеню». Те ж стосується й підпільної скупки металів та видобутку бурштину-сирцю, масштаби яких стають реальною загрозою як енергетичній безпеці краю, так і сільськогосподарським угіддям. Тож не дивно, що ситуація набула великого резонансу.
З метою пошуку шляхів по вирішенню цих проблемних питань очільник краю Анатолій Остапчук провів координаційну нараду по забезпеченню законності та правопорядку в Сарненському районі, за участю представників районної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, екологічних служб та силових структур району.
"Поки грім не вдарить, то українець не перехреститься", – відверто говорив голова райдржадміністрації. "Тож сьогодні ми усі разом маємо виробити план спільних дій для боротьби з незаконним видобутком бурштину, діяльністю ігрових автоматів та незаконною скупкою металу. Адже кожен із нас знає, яке соціальне зло воно породжує, та до яких негативних наслідків приводить. Тому, перш за все потрібні дієві та рішучі дії, оскільки одних лише перевірок для ефективної роботи замало. Потрібна тісна співпраця силових структур, громадськості, сільських, селищних голів з органами правопорядку, інакше ситуацію не переламати", – резюмував Анатолій Остапчук. Адже, за статистикою правоохоронців, щороку чорні копачі вивозять контрабандою за межі України майже 3 тонни «сонячного каменю», що за цінновою вартістю становить 7 млн. доларів.
В свою чергу начальник Сарненського РВ УМВС України в Рівненській області Віталій Сафонік озвучив пропозиції з протидії порушенням законодавства у сфері незаконного видобування бурштину в районі. Зокрема, він наголосив про збільшеня щільності патрульних нарядів, до яких будуть залучатися співробітники міліції. Крім того Віталій Сафонік зазначив, що найближчим часом в смт. Клесів буде діяти опорний пункт дільничних інспекторів, які матимуть змогу постійно бути на місцях та контролювати ситуацію. Також начальник районної міліції запропонував проводити спільні рейди разом з районною вартою з метою підсилення забезпечення правопорядку в районі. Водночас пообіцяв докласти максимум зусиль, щоб пильніше оберігати землі від старателів, тим більше на цьому акцентув увагу очільник області Василь Берташ під час виїзної колегії облдержадміністрації. Начальник державної екологічної інспекції в Рівненській області Олександр Чабанюк проінформував учасників наради, що готовий надати своїх спеціалістів та виділити відповідний транспорт задля збереження сільськогосподарського угіддя району.
Не залишили без уваги питання про заборону грального бізнесу та незаконну заготівлю металобрухту. Хоча вже два з половиною роки діє Закон України «Про заборону грального бізнесу в Україні», проте жага легкої наживи досі не дає спокою деяким комерсантам, що намагаються збагатитися за рахунок інших. Тож на думку Віталія Сафоніка необхідно проводити дослідчі перевірки усіх силових та екологічних структур району для застосування до порушників штрафних санкцій. Тому вже до наступної зустрічі за дорученням Анатолія Остапчука, кожен відповідальний керівник повинен буде особисто відзвітувати про виконану їм роботу.
По закінченню наради, очільник краю закливав усіх разом об’єднати сили для активної боротьби з нелегальним бізнесом, адже лише спільними зусиллями можливо досягнути потрібних результатів, якщо кожен буде усвідомлювати свою частку відповідальності за долю регіону.
»
- Запис користувача: Адміністратор
- Login to post comments