По Різдву

Різдвяні та новорічні свята вже давно пройшли і люди, заглибившись у буденні клопоти, благополучно про них забули. Але в перші дні лютого святкове дійство «По Різдву», яке відбулося в Чудельській школі-інтернат №2 змусило нас згадати не тільки приємні спогади коляди та щедрування, а й допомогло поринути в безмежне море традиційної української пісні.

До учнів з вітаннями та найкращими побажаннями здоров’я, щастя, добра, миру та Божого благословення звернулась заступник директора по виховній частині Ірина Рожчик. Чарівні дзвоники налаштували серця присутніх на загадковість події, котра зібрала до гурту стількох людей у актовій залі. І ось на сцені розгорнулася справжня театралізована костюмована вистава, що супроводжувались колядками та щедрівками у виконанні вихованців школи-інтернату. Перехопило дух, коли шкільний фольклорний гурт «Паросток», інсценізуючи Коляду,  співали «Нова радість стала». Після кожного номера, ведучі свята Олександр Поцікайло та Олександр Лялін знайомили присутніх із стародавніми українськими звичаями, історією побутування та походженням свята Різдва, св. Василя, Водохреща. Не можна було не звернути увагу на виставку вишитих ікон, яка розміщувалась біля сцени.

Гостями свята стали учасники дитячого фольклорно-етнографічного гурту «Веретенце» (керівник Тетяна Юрцевіч), які вшановували прадавню традицію словами народної колядки. Звуки їх чарівних голосів не залишили нікого байдужим, адже вони лунали не тільки в залі, але й ніби то торкалися до струн кожного серця і душі. Після виступу хранителів мудрості народної, всі дітки отримали солодкі подарунки від відділу у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації.

Хтось прийшов на свято заради подарунка, хтось суто заради співу колядників, а комусь було просто цікаво побачити виставки ікон. Але кожен з присутніх отримав більше ніж очікував, бо ні музика, ні спів, ні образи ікон не залишили байдужим нікого.