„Зупинимо туберкульозом разом"

З нагоди Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом та Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на туберкульоз в Люхчанській ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся тематичний захід „Зупинимо туберкульозом разом”. Люхчани активно відгукнулися на проведення акції. Так, близько 140 жителів с. Люхча мали змогу дізнатися про дану хворобу, шляхи зараження та запобігання від фахівців. Організатором заходу такого роду був відділ у справах сімї, молоді та спорту райдержадміністрації. До акції також долучилися районний центр соціальної роботи для сім’ї, дітей та молоді, відділ освіти райдержадміністрації, протитуберкульозне відділення ЦРЛ та районна організація товариства Червоного Хреста  України. Крім виступів Карпович Юлії Олександрівни (завідуюча протитуберкульозним відділенням) та Прокоф’євни Ганни Герасимівни (медична сестра товариства Червоного хреста), учасники переглянули документальний фільм «Мікроскопічні вбивці: ТУБЕРКУЛЬОЗ». Закінчився вечір розповсюдженням інформаційних буклетів.
Довідка
Всесвітній день боротьби з туберкульозом відмічається за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров'я в день, коли німецький мікробіолог Роберт Кох оголосив про зроблене ним відкриття збудника туберкульозу, а день 24 березня оголошено «Всесвітнім днем боротьби  з  туберкульозом». З метою активізації діяльності щодо запобігання виникненню і розповсюдження туберкульозу, враховуючи рекомендації Всесвітньої Організації охорони здоров'я і на підтримку ініціативи суспільного руху «Українці проти туберкульозу» Президент України
Указом № 290/2002 від 22.03.2002, встановив Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз, який проводиться щорічно 24 березня. По критеріях ВОЗ на сучасному етапі Україна віднесена до групи країн з високим рівнем захворюваності туберкульозом. Епідемія туберкульозу в нашій державі оголошена з
1995 роки і з цього ж часу в Україні зареєстрований початок епідемії ВІЛ інфекції. За десять років захворюваність всіма формами туберкульозу збільшилася майже удвічі і досягла показника 84,5 на 100 тис. населення, а смертність –  в 1, 5 рази і складає 22,6 на 100 тис. населення. В Україні щороку від туберкульозу вмирає більше 10000 хворих. Аналіз причин смертності від туберкульозу показав, що майже 14 % хворих вмирає на першому році виявлення, що свідчить про пізню діагностику туберкульозного процесу.