Розширене засідання координаційної ради з питань розвитку підприємництва

Днями, за участю голови райдержадміністрації Анатолія Остапчука, першого заступника голови райдержадміністраціїВалентина Цупріяна, голови районної ради Миколи Добридніка, в.о. начальника Сарненського РВ УМВС України в Рівненській області Василя Бурика, членів координаційної та спільної галузевої рад, керівників суб’єктів підприємницької діяльності відбулось розширене засідання координаційної ради з питань розвитку підприємництва.

На засіданні обговорювались проблемні питання взаємовідносин суб’єктів підприємницької діяльності з правоохоронними та контролюючими органами, проблеми, що стримують розвиток добувної галузі, розвиток деревообробної галузі та забезпечення вітчизняних виробників лісосировиною, розвиток сільського господарства в районі.
    Голова райдержадміністрації у своєму виступі зазначив, що одним із аспектів проблематики є те, що переважна більшість суб'єктів підприємницької діяльності, головним чином розвивається лише у сфері обслуговування. Він зауважив, що сьогодні необхідно розширювати спектр діяльності малих і середніх приватних підприємств. При цьому дбати і про збільшення кількості виробництв, де б виготовляли різну продукцію. Це дасть змогу наситити місцевий ринок вітчизняними товарами, посилюючи конкуренцію між її виробниками, що істотно впливатиме на якість продукції. Із цим тісно переплітається й розв’язок проблеми зайнятості, оскільки створюватимуться нові робочі місця, а місцевий бюджет поповнюватиметься коштами.
    До галузей, які потребують більш інтенсивного розвитку в районі Анатолій Остапчук відніс агропромисловий та будівельний комплекси. Та, сьогодні, як зазначив голова, влада вже зробила певні кроки підтримки. Крім загальних заходів інформаційної, методичної, ресурсної, та інших видів підтримки вже зроблені суттєві практичні кроки, зокрема надання якісних послуг роботодавцям службою зайнятості, поліпшення загальних параметрів інвестиційного клімату в регіоні.
    Як підсумок, було підкреслено, що і надалі в районі будуть всіляко поєднувати зусилля державних органів влади та приватного капіталу з метою максимальної концентрації наших можливостей у вирішенні як проблемних питань, так і пріоритетних завдань економічної політики - розвитку інноваційної сфери, формуванні експортного потенціалу та ефективного внутрішнього ринку, розв’язанні інших завдань сталого економічного зростання.
    Про стан та перспективи розвитку галузей господарського комплексу району за січень-квітень 2010 року, проблемні питання та шляхи їх вирішення розповів заступник голови райдержадміністрації Валентин Цупріян. Зокрема, було зазначено, що від початку рокублизько 90 % промислових підприємствнаростили обсяги виробництва в порівнянні до минулого року. Найбільші прирости отримано підприємствами добувної галузі – на 77.5 %, деревообробної – на 27 %, загальне виробництво валової продукції сільського господарства в усіх категоріях господарств за 4 місяці 2010 року зросло на 1,8 відсотка і становить 29 мільйонів гривень,дохід від реалізації робіт, послуг суб’єктами малого бізнесу за 2009 рік склав 97.2 млн.грн., що на 11 %., або на 9.7 млн.грн більше попереднього року.
    По закінченню засідання координаційної ради, відбувся огляд ДП «Сарненське лісове господарство», Костянтинівського лісництва.

Сектор з питань внутрішньої політики
та зв'язків з громадськістю
апарату райдержадміністрації